Rząd odwołuje ministrów
fot. https://youtube.com/ TVP Info
Autor Klaudia Gaicka - 19 Lipca 2020

Media donoszą o możliwej dymisji Szumowskiego. Minister Zdrowia komentuje

Rząd podobno planuje odwołania kilku ministrów. Niektóre media wskazują, że chodzi między innymi o Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Szef resortu skomentował te doniesienia. Wyjaśnił również, skąd aktualnie bierze się najwięcej zakażeń. Okazuje się, że imprezy masowe nie mają z tym wiele wspólnego.

Rząd planuje sporo zmian. Według najnowszych doniesień “Super Expressu”, Mateusz Morawiecki zamierza wymienić kilku ministrów. Źródło zaprezentowało listę osób, które ich zdaniem nie mogą być pewni swoich rządowych stołków. Wśród nich znalazł się również szef resortu zdrowia. Niektórzy twierdzą, że to przez związane z nim kontrowersyjne afery m in. te dotyczące jego rodziny.

Przez atak padaczki zapadła w śpiączkę. Rodzice błagają o pomocPrzez atak padaczki zapadła w śpiączkę. Rodzice błagają o pomocCzytaj dalej

Rząd planuje odwołania kilku Ministrów? Szumowski twierdzi, że to nie o nim

Rząd powierzył Łukaszowi Szumowskiemu bardzo ważną rolę. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach wyzwania stawiane przed Ministrem Zdrowia są wyjątkowo wymagające. Taki stan rzeczy wynika bezpośrednio z pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Nikt z nas wcześniej nie przeżył podobnego doświadczenia. Wiele wprowadzonych rozwiązań, nie miało okazji być nigdy testowanymi. Minister Zdrowia skomentował doniesienia.

- Nie, nie mam dosyć broń Boże "niewdzięcznego" ministerstwa. Nawet bym powiedział, że teraz jakoś to ministerstwo stało się jeszcze bardziej wdzięczne [...]. Jestem przekonany, że te sprawne działania wojewodów, Inspekcji Sanitarnej, wszystkich służb, które wspomagały w walce z Covid-19 pokazały, że czasami można skutecznie coś zrobić - wyjaśnił Minister Zdrowia w rozmowie z Polsat News.

W programie zapytano również Ministra, jaki scenariusz dla naszego kraju przewiduje na najbliższe miesiące. Szumowski odparł, że obawia się wzrostu zachorowań w okresie jesieni (dokładnie między wrześniem i październikiem), kiedy to jest najwięcej infekcji każdego roku.

Jak podaje portal Gazetaprawna.pl, zdaniem Ministra nowe zakażenia pochodzą przede wszystkim zakładów pracy, w których warunki nie pozwalają na dokładne przestrzeganie obostrzeń. Nie wiele nowych zakażeń wynika z uczestnictwa w imprezach masowych. Szumowski uważa, że obowiązujące aktualnie obostrzenia (czyli przede wszystkim mycie rąk, maseczki i dystans) doskonale się sprawdzają.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

2. Ostrzegają przed siecią 5G w Polsce. W rzeczywistości chodzi o coś innego

- Jeżeli nie możemy go utrzymać, a są takie sytuacje - jesteśmy w komunikacji, jesteśmy gdzieś, gdzie jest większa grupa ludzi - to albo dystans 1,5 m, albo maseczka, najlepiej obie te rzeczy - wyjaśnił.

Wielu ekspertów, tak jak Minister, apeluje o pamiętanie o maseczkach. Jest to szczególnie ważne w komunikacji miejskiej i sklepach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
  2. Wielu pije ją prawie codziennie, a nie wie jakie spustoszenie wywołuje dla organizmu. Trucizna o smaku ambrozji dewastuje nasz organizm;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet

Następny artykuł