Rząd podjął decyzję w sprawie zakazu lotów międzynarodowych
pixabay.com/Anestiev
Autor Barbara Bujar - 25 Sierpnia 2020

Rząd nagle zmienił zdanie. Podano datę nowego rozporządzenia

Rząd podjął kolejną ważną decyzję. Lista krajów, do których zostały wstrzymane loty, zostanie zaktualizowana. Tym razem znajdzie się na niej między innymi Hiszpania. Szczegóły nadchodzącej zmiany wyjaśnił dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu Tomasz Matynia. Mężczyzna podał także przybliżony termin wprowadzenia rozporządzenia w życie.

Epidemia koronawirusa doprowadziła do szeregu ograniczeń, z którymi musieli zmierzyć się Polacy. Utrzymywanie dystansu społecznego, zasłanianie nosa i ust oraz określone limity gości weselnych to nie wszystko. Od 12 sierpnia rząd wprowadził zakaz lotów międzynarodowych, który objął aż 44 kraje z całego świata. Na opublikowanej liście znalazły się między innymi takie państwa jak Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra oraz Stany Zjednoczone. W tworzeniu wykazu brano pod uwagę specjalną analizę.

- Wykaz został sporządzony w oparciu o analizę stanu epidemiologicznego w danym kraju. Uwzględnia między innymi 14-dniową skumulowaną liczbę zachorowań na COVID-19 w przeliczeniu na 100 000 osób - informował rząd w komunikacie.

Niespodziewana zmiana dotycząca maseczek. Są nowe wytyczneNiespodziewana zmiana dotycząca maseczek. Są nowe wytyczneCzytaj dalej

Zmiany w zakazie lotów międzynarodowych. Rząd aktualizuje listę

Wprowadzony zakaz miał obowiązywać do 25 sierpnia. Wielu Polaków z niepokojem czekało na informację, co stanie się po wyznaczonym terminie. Obawy spowodowane były w szczególności sezonem wakacyjnym, który mocno sprzyja podróżom zagranicznym. Okazuje się, że obostrzenie nie zostanie zniesione. Zamiast tego lista krajów zostanie zaktualizowana.

Jak informuje Wirtualna Polska, aktualizacja listy krajów objętych zakazem miała obowiązywać już od środy. Rząd wziął jednak pod uwagę wszystkich Polaków, którzy przebywają na urlopie za granicą. Ze względu na umożliwienie im powrotu do domu, nowe rozporządzenie zostało przesunięte w czasie i zacznie obowiązywać od 1 września. W rozmowie z serwisem potwierdził to dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu Tomasz Matynia.

- Chcemy, żeby Polacy mogli wrócić z wakacji i żeby ich to nie zaskoczyło. Nie chcemy tego robić z dnia na dzień, stąd opóźnienie we wprowadzeniu nowej listy do 1 września. To szczególna w Polsce data, kiedy większość wypoczynków się kończy - powiedział.

Z początkiem przyszłego miesiąca podróże znów zostaną więc ograniczone. Na liście krajów objętych zakazem znajdą się jednak inne nazwy. Z dotychczasowego wykazu mają zniknąć Chiny, Rosja, Gabon, Singapur, Serbia, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca. Pojawią się jednak nowe pozycje, wśród których znalazła się uwielbiana przez naszych rodaków Hiszpania. Oprócz niej ograniczenie obejmie jeszcze ponad dwadzieścia innych państw.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny apel Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy każdego Polaka

2. Niebywałe odkrycie w Chinach. Naukowcy po prostu oniemieli

Z ustaleń WP wynika, że wykaz obowiązujący od 1 września obejmie następujące kraje: Aruba, Belize, Wenezuela, Gibraltar, Monako, Belgia, Hiszpania, Libia, Polinezja Francuska, Albania, Filipiny, Gambia, Indie, Liban, Malta, Namibia, Paragwaj, San Marino, Rumunia, Sint Maarten, Guam, Turks i Caicos, Portoryko, Wyspy Dziewicze USA i Wyspy Owcze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażający wypadek. Wideo jest jeszcze bardziej wstrząsające
  2. Dariusz Piontkowski skomentował ważną kwestię dla wielu nauczycieli i uczniów. Wielu będzie wściekłych
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł