Samobójstwo w szpitalu. Pacjent wyskoczył z okna

Świeczki
Obraz Henryk Niestrój z Pixabay
Autor Konrad Bińczyk21.11.2020

Ogromna tragedia w Poznaniu. 60-letni pacjent wyskoczył z okna znajdującego się na 6. piętrze szpitala miejskiego im. J. Strusia. Był chory na Covid-19.

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 17.30. "60-letni pacjent chory na Covid-19 skacząc z okna targnął się na swoje życie. Zmarł na miejscu" – poinformował w sobotę rmf24.pl rzecznik szpitala miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu, Stanisław Rusek.

Rusek tłumaczył, że 60-latek został w czwartek przetransportowany do placówki przy ul. Szwajcarskiej z poznańskiego szpitala HCP ze względu na covidowe zapalenie płuc.

Objawy raka płuc widoczne na twarzy. Kiedy się pojawią nie ma chwili do straceniaObjawy raka płuc widoczne na twarzy. Kiedy się pojawią nie ma chwili do straceniaCzytaj dalej

Rzecznik szpitala wyjaśnia

"Został przyjęty do szpitalnego oddziału ratunkowego, gdzie przeprowadzono wszechstronne badania, włączając w to wykonanie tomografii komputerowej. Pacjent został hospitalizowany na oddziale urologicznym pełniącym obecnie funkcje oddziału zakaźnego. Nie miał schorzeń urologicznych.

Został przyjęty właśnie w tym oddziale, bo ten oddział dysponował wolnym łóżkiem. (...) Oddział Urologii mieści się na 6. piętrze budynku naszego szpitala. W oknach tego szpitala, tak jak w oknach innych szpitali w Polsce nie ma krat; szpital nie jest więzieniem" - mówił Rusek cytowany przez RMF FM.

Rzecznik szpitala opowiedział także, jak zajmowano się pacjentem tego feralnego dnia. "Lekarz dyżurny rozmawiał w tym dniu z pacjentem najpierw ok. 9 rano, ponownie ok. godz. 14.

Pacjent był niespokojny, przejawiał cechy splątania, charakterystyczne przy takim zapaleniu płuc. Jego ogólny stan kliniczny był dobry, nie zaobserwowano u niego niewydolności oddechowej.

Dzisiaj grzeje: 1.Minister zdrowia przerwał milczenie. Wyjawił, jak w tym roku będzie wyglądać Boże Narodzenie
2.Niezbędna pomoc, śmiertelna choroba postępuje. Andrzej Duda apeluje w imieniu rodziny mężczyzny
3.Objawy chorej wątroby widoczne gołym okiem. Pod żadnym pozorem ich nie lekceważcie

Samobójstwo w szpitalu. Pacjent wyskoczył z oknaSamobójstwo w szpitalu. Pacjent wyskoczył z oknaCzytaj dalej

W ocenie lekarza prowadzącego pacjent nie manifestował zamiaru samobójczego, ani też nic nie wskazywało na to, że mógł mieć takie myśli" - wskazał Rusek.

60-latek zmarł na miejscu. Prokurator nie zdecydował się na wykonanie sekcji zwłok.

"Na miejsce zdarzenia przyjechali dyrektorzy szpitala i naczelna pielęgniarka. Po dokonaniu czynności przez policję i prokuraturę ciało zmarłego przeniesiono do pomieszczenia post mortem. (...) Rodzinie zmarłego składamy wyrazy szczególnego współczucia" - powiedział rzecznik szpitala cytowany przez RMF FM.

Kontrola w szpitalu

"W związku z tragicznym wypadkiem, do którego doszło w szpitalu miejskim im. J. Strusia w Poznaniu, podjąłem decyzję o rozszerzeniu zakresu kontroli trwającej od 17 listopada br." - poinformował na Twitterze wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Kontrola została wszczęta po wyemitowaniu w TVN reportażu: "Dramat pacjentów z poznańskiego szpitala. W nocy jesteśmy zdani sami na siebie". O materiale "Uwagi" szerzej pisaliśmy tutaj.

Objawy cukrzycy. Warto zwrócić uwagę na nietypowe symptomyObjawy cukrzycy. Warto zwrócić uwagę na nietypowe symptomyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Lockdown w Polsce możliwy? Pojawił się oficjalny projekt. Wyjście z domu tylko do pracy
  2. Ujawniono wstrząsające informacje o Marsie. Badacze nie mogą uwierzyć, wielki przełom
  3. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
  4. Gdy zbliża się zawał, organizm wysyła nam sygnały alarmowe. Każdy powinien je znać, gdyż mogą uratować życie
  5. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  6. Skrajnie zaniedbane zwierzęta w gospodarstwie pod Toruniem. "Są zdziczałe, żywią się odpadkami". Interwencja wolontariuszy
  7. Zamówiła ozdoby choinkowe przez internet. Kiedy zajrzała do paczki, wpadła w panikę, przerażający widok

Następny artykuł