Sanepid na Śląsku ma nowego szefa
pixabay.com/DarkoStojanovic
Autor Barbara Bujar - 4 Czerwca 2020

Śląski sanepid ma nowego szefa. Trudna sytuacja w regionie

Sanepid na Śląsku ma nowego szefa. 1 czerwca miejsce Urszuli Mendery-Bożek zajął dr Grzegorz Hudzik, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego. Powody nie są znane, choć większość domyśla się, że zmiana stanowiska mogła być przyczyną trudnej sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa, która panuje w województwie śląskim.

Sytuacja w województwie śląskim jest bardzo poważna. Koronawirus rozprzestrzenia się tam bardziej niż w pozostałych częściach Polski. Na sytuację skarżyli się już mieszkańcy. Negatywne zdanie wyrażali również pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznych. Zgodnie z podanymi informacjami, śląski sanepid nie zapewnia odpowiednich warunków pracy. W rozmowie z portalem onet.pl anonimowo potwierdziła to jedna z takich osób.

-Pracownicy kopalń dzwonią ze skargami, że pracowników sanepidów należy zwolnić, bo źle wykonują swoją pracę. Na forach internetowych ludzie podpisują petycje, by odwołać inspektorów sanitarnych w stacjach obejmujących obszary, w których zakażeń jest najwięcej. Nikogo jednak nie interesuje to, że po prostu nie mamy zapewnionych warunków – czytamy na portalu.

Niestety spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy. Nie żyje Maciej PietrasiewiczNiestety spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy. Nie żyje Maciej PietrasiewiczCzytaj dalej

Śląski sanepid ma nowego szefa, został nim dr Grzegorz Hudzik

We wspomnianej rozmowie anonimowy rozmówca przyznał, że sytuacja na Śląsku jest bardzo poważna. Brakuje tam pieniędzy na środki czystości, a pracownicy zmagają się z licznymi problemami, takimi jak częste zawieszenia serwerów. Z pomocą przybywali do nich członkowie sanepidów z innych regionów Polski.

Sytuacja na Śląsku może ulec zmianie dzięki powołaniu nowego szefa Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, który jednocześnie będzie kierował pracą stacji w Katowicach. Jak podaje onet.pl, od 1 czerwca funkcję tę pełni dr Grzegorz Hudzik. Do tej pory obowiązki szefa sanepidu pełniła Urszula Mendera-Bożek. Powody tego procesu nie zostały podane oficjalnie. Wiadomo jednak o licznych skargach mieszkańców, które mogły być jego przyczyną.

- Dotychczasowej Pani Inspektor należą się wyrazy uznania za ogromną pracę, jaką wykonała na rzecz mieszkańców województwa śląskiego. Jednak walka z epidemią to długi i ciężki mecz. Czasem trzeba wpuścić na boisko świeżego zawodnika – tak sytuację skomentował dla portalu Jan Bondar, rzecznik GIS.

Dzisiaj grzeje: 1. Annę Przybylską zabiła choroba, którą mają tysiące Polaków. Wielu z nich nie wie jak rozpoznać objawy

2. Wyjątkowo smutne wieści, Maryla Rodowicz w żałobie. Straciła najbliższą osobę

Nowy szef śląskiego sanepidu jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, zarządzania projektami europejskimi i zarządzania w ochronie zdrowia. Jego przyszłe zadania w swojej wypowiedzi określił Bodnar.

- Jego główne zadanie to opanowanie całej sytuacji tak, żeby każdy mieszkaniec regionu miał poczucie bezpieczeństwa i nie musiał w niepewności oczekiwań na testy albo wyniki – powiedział

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przeogromna zmiana z dnia na dzień w Biedronce. Gigantyczne zaskoczenie po wejściu do sklepu gwarantowane
  2. Natalia Kukulska dziś w nocy dowiedziała się o jego śmierci. Artystkę spotkała prawdziwa tragedia
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. 1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze

Następny artykuł