Sanepid poszukuje wiernych
.
Autor Barbara Bujar - 4 Października 2020

Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernych

Sanepid apeluje do Polaków. Na terenie dwóch parafii potwierdzono zakażenie koronawirusem. W każdej chory jest proboszcz. Jeden z nich postanowił osobiście zwrócić się wiernych. Za pośrednictwem strony internetowej poprosił ich, aby potraktowali sprawę poważnie i zastosowali się do poleceń Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nysie. Podał także ważną informację dotyczącą organizacji mszy świętych.

Sanepid od kilku miesięcy ma pełne ręce roboty. Proces ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 nie należy do najłatwiejszych i często wymaga od inspektorów natychmiastowych reakcji. Szczególne utrudnienia w walce z patogenem pojawiają się, gdy grupa osób, które przebywały w pobliżu zakażonego pacjenta, pozostaje nieznana. Dzieje się tak, kiedy chorzy byli obecni w takich miejscach, jak sklepy, środki transportu publicznego albo kościoły. Wtedy sanepid rozpoczyna pilne poszukiwania.

Media obiegła straszna informacja. Nie żyje legendarny projektantMedia obiegła straszna informacja. Nie żyje legendarny projektantCzytaj dalej

Sanepid szuka wiernych z dwóch parafii. Dwóch proboszczów zakaziło się koronawirusem

Jak donosi Interia, do sytuacji, w których grupa narażonych na zakażenie osób jest nieznana, doszło niedawno na terenie dwóch polskich parafii. Na każdej z nich testy wykazały obecność koronawirusa u księży pełniących funkcję proboszcza. W obliczu takich informacji sanepid od razu rozpoczął poszukiwania osób, które mogły mieć bliższy kontakt z duchownymi. Do wszystkich wystosował specjalny komunikat.

Jak wynika z dokumentu wydanego przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nysie, do zakażeń koronawirusem doszło na terenie parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sidzinie oraz Giełczycach, a także na parafii pw. Narodzenia NMP we Włodarach oraz Rynarcicach. Wszyscy wierni, którzy we wskazanych dniach mieli kontakt z którymś z proboszczów, proszeni są o dokładne obserwowanie swojego stanu zdrowia. W przypadku wystąpienia objawów takich jak gorączka, kaszel, duszności oraz utrata węchu lub smaku parafianie powinni skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

- W związku z potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2 u proboszcza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sidzinie oraz Giełczycach, osoby, które w okresie od 23.09.2020 r. do 02.10.2020 r. miały bliski kontakt z księdzem, proszone są o obserwowanie swojego stanu zdrowia – informuje sanepid, który dla drugiej parafii wyznaczył okres od 21.09.2020 r. do 30.09.2020 r.

O poważne potraktowanie sprawy poprosił także proboszcz parafii w Sidzinie. Ksiądz zwrócił się do wiernych, publikując na stronie internetowej krótki wpis, do którego dołączył komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nysie.

Dzisiaj grzeje: 1. Groźna bakteria wykryta w popularnym pasztecie. GIS ostrzega, pod żadnym pozorem go nie spożywajcie
2.Wcześniejsza emerytura z niemiłą niespodzianką. Tysiące Polaków ma dostać tylko 1560 zł
3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie dla 5 województw. Zagrożenie dla zdrowia i życia, lepiej zostać w domach

- Moi Drodzy, przekazuję Wam bardzo ważną informację. Proszę, zapoznajcie się z nią i potraktujcie poważnie. Zaplanowane od poniedziałku do piątku Msze św. nie odbędą się. Proszę Was także o modlitwę i za nią dziękuję – napisał zakażony proboszcz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie jest dobrze. Stan wyjątkowy może być dopiero początkiem. Nasi sąsiedzi rozważają jeszcze większe restrykcje
  2. Ikea wycofuje pożądany przez Polaków produkt. Kontrowersyjna decyzja, klienci są zbulwersowani
  3. Nie żyje 17-latek. Spędził 10 godzin w karetce, żaden szpital go nie przyjął, tłumaczenie Rzecznika Pacjenta zaskakuje
  4. 8 sygnałów, które wysyła organizm miesiąc przed zawałem. Każdy powinien je znać, nikt nie powinien ich lekceważyć
  5. Dziś wchodzą w życie nowe obostrzenia. Co się zmieni?
  6. Połączenie jabłek i orzechów zapewnia mu przepyszny smak. Ciasto "wiewiórka" jest idealną propozycją na jesień

Następny artykuł