Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernych

Sanepid poszukuje wiernych
.
Autor Karol Zaborowski14.11.2020

Poszukiwania wiernych, które ogłosił sanepid, dotyczą parafii, w której mogło się pojawić nowe ognisko koronawirusa. Niestety podczas nabożeństw ksiądz mógł przekazać patogen na wiernych. Tyczy się to szczególnie osób, które w te dni przyjmowały komunię świetą.

Według najnowszych informacji przekazanych przez sanepid, w jednej z parafii w Polsce mogło powstać nowe ognisko koronawirusa. Chodzi dokładnie o dwie świątynie należących do parafii św. Anny w Miliczu (województwo dolnośląskie). Wierni biorący udział w określonych nabożeństwach mogli zostać narażeni na kontakt z niebezpiecznym patogenem.

Koronawirusa może zabijać pewien niepozorny preparat. Okazuje się, że wszyscy mamy go w apteczkachKoronawirusa może zabijać pewien niepozorny preparat. Okazuje się, że wszyscy mamy go w apteczkachCzytaj dalej

Sanepid poszukuje wiernych

Choć wszystkie osoby biorące udział we mszy świętej mogły zostać zakażone, to sanepid poszukuje przede wszystkim tych, którzy przyjmowali komunię świętą od chorego księdza. To właśnie te osoby są obarczone największym ryzykiem zachorowania na COVID-19.

Nie podano dokładnie, który duchowny został zarażony. Jednak przedstawiono dokładne godziny nabożeństw, podczas których mogło dojść do zakażenia wiernych.

Mowa o mszach z 8 i 11 listopada. W przypadku kościoła pw. św. Anny na Karłowie w Miliczu są to nabożeństwa o godzinie 9, 11.30 i 17. Druga świątynia to kościół pod wezwaniem Chrystusa Króla w Postolinie, gdzie zakażony ksiądz odprawiał mszę o godzinie 10.

Jak podaje onet.pl, nie wiadomo dokładnie, ile osób mogło zostać narażonych na zakażenie podczas wyżej wymienionych mszy świętych. Dodatkowo nie jest to pierwszy tego typu przypadek w naszym kraju. Już wcześniej sanepid podawał informacje o podobnych sytuacjach zarówno z dużych miast, jak i mniejszych miejscowości.

Rosnąca liczba przypadków zakażeń koronawirusem sprawiła, że władze Kościoła Katolickiego w Polsce zadecydowały o nałożeniu dyspensy na osoby, które z obawy przed wirusem nie brały udziału w niedzielnych nabożeństwach.

Pierwsze objawy zakrzepicy żylnej. Gdy się pojawią, lepiej nie tracić czasuPierwsze objawy zakrzepicy żylnej. Gdy się pojawią, lepiej nie tracić czasuCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju
2.Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

Mimo to dobowe raporty dotyczące pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa wciąż rosły, chociaż w ostatnich dniach sytuacja została ustabilizowana. Każdego dnia ministerstwo zdrowia publikuje nowe raporty, a dzisiaj poinformowano o przeszło 25 tysiącach nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju.

Są to wciąż bardzo wysokie liczby. Według niektórych specjalistów fakt, że nie pojawiają się kolejne dobowe rekordy, może zwiastować, iż drugi lockdown nie będzie potrzebny. Miejmy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju z każdym dniem będzie coraz lepsza.

Ukryte ofiary epidemii koronawirusa. Nie zobaczymy ich w dobowych statystykach, umierają pozostawieni bez pomocyUkryte ofiary epidemii koronawirusa. Nie zobaczymy ich w dobowych statystykach, umierają pozostawieni bez pomocyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  2. Wielka Brytania chce zbudować kosmiczne elektrownie. Wyjątkowy pomysł budzi zainteresowanie NASA od lat
  3. Nieprzyjemna dolegliwość, którą może powodować noszenie maseczki. Eksperci o syndromie MADE
  4. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorka
  5. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
  6. Kiedy odebrała psa z salonu, chciało jej się płakać. Fryzjer okaleczył zwierzę na całe życie, nie chodzi o fryzurę
  7. Przekazano niezwykle smutną wiadomość. Nie żyje Halina Wiśniewska

Następny artykuł