sanepid zamyka kąpielisko
unsplash.com/ Chris Galbraith
Autor Natalia Niewczas - 20 Września 2020

Pilne ostrzeżenie sanepidu. Zagrożenie dla zdrowia i życia

Sanepid po raz kolejny podejmuje pilne działania. Tym razem nie chodzi jednak o zagrożenie związane z koronawirusem, uwagi wymagały niepokojące wyniki badań wody. Z najnowszym ostrzeżeniem sanepidu powinien zapoznać się każdy Polak.

Sanepid bierze wodę pod lupę. Jej zły stan, jak się okazuje, jest przyczyną podjętej interwencji. Wykryte przez instytucję zagrożenie wynika z awarii, do jakiej doszło w ostatnim czasie w Warszawie. Sanepid podjął decyzję o zamknięciu jednego z kąpielisk.

Powody rekordowego wzrostu zachorowań. Eksperci zabrali głosPowody rekordowego wzrostu zachorowań. Eksperci zabrali głosCzytaj dalej

Sanepid zamyka nadmorskie kąpielisko

Sanepid podjął decyzję o zamknięciu jednego z nadmorskich kąpielisk. Najnowsze informacje, choć sezon wakacyjny powoli odchodzi w zapomnienie, z pewnością zmartwią zwolenników letnich rozrywek. Za kulisami całego zamieszania stoi awaria warszawskiej oczyszczalni.

Za sprawą awarii warszawskiej “Czajki, do której doszło 29 sierpnia 2020 roku, Wisłę zalały ścieki. Nieczystości popłynęły wraz z nurtem rzeki w kierunku Pomorza, co zmusiło pracowników tamtejszego sanepidu do regularnego kontrolowania jakości wody z Zatoki Gdańskiej. 19 września kontrole po raz pierwszy wykazały znaczną nieprawidłowość.

Ponieważ wyniki analiz pozostawiały do życzenia, co może stanowić potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia Polaków, instytucja postanowiła czasowo wykluczyć kąpielisko w Mikoszewie z użytkowania. W tamtejszej wodzie stwierdzono przekroczenie bezpiecznej normy dla obecności bakterii Escherichia coli i Enterokoki. Sanepid apeluje do rodaków o rezygnację z zażywania kąpieli w tym miejscu.

Dzisiaj grzeje: 1. Wydano nowe zalecenia dotyczące koronawirusa. Kogo dotyczą?
2.Do rachunków możesz już doliczyć 130 zł. Wchodzi kolejna opłata
3.Naukowcy z Czech stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Bardzo łatwo pomylić go z innymi chorobami

- Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w związku z przedstawionymi wynikami badań apeluje o unikanie kontaktu z wodą z Zatoki Gdańskiej w wyżej wskazanym kąpielisku - czytamy w ostrzeżeniu.

Jednocześnie Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku informuje, że zalecane normy nie zostały przekroczone w kąpielisku Gdańsk – Świbno. Jak dotąd to pierwszy raz, gdy wzmożone analizy wody po awarii “Czajki” wykazały nieprawidłowość.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podano możliwy termin ostatecznego pożegnania z maseczkami w przestrzeni publicznej. Wielu się załamie
  2. Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4K
  3. Papież Franciszek ma bardzo pilny apel do lekarzy. Prosi ich, aby pamiętali o jednej, arcyważnej rzeczy
  4. Niszczy tarczycę po cichu. Objawów tej choroby nie wolno ignorować
  5. Jak odróżnić COVID-19 od innych chorób? Zdaniem ekspertów istotna jest kolejność występowania objawów
  6. Zauważyłeś biały nalot w słoiku z miodem? Mnóstwo osób popełnia wtedy ogromny błąd

Następny artykuł