sanepid apeluje
fot. https://unsplash.com/ lan deng
Autor Natalia Niewczas - 24 Sierpnia 2020

Sanepid poszukuje pasażerów pociągu. Koronawirus w pendolino

Sanepid w ostatnich miesiącach regularnie informuje obywateli o zaistniałych zagrożeniach epidemiologicznych. Tym razem źródłem niebezpieczeństwa jest jeden z podróżujących po Polsce pociągów. Przemieszczająca się nim osoba jest zakażona koronawirusem.

Sanepid apeluje - wszystkie osoby, które w ostatnich dniach podróżowały pociągami, powinny dokładnie zapoznać się z treścią komunikatu opublikowanego w internecie przez Główny Inspektorat Sanitarny. Chodzi o niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Chorobę COVID-19 potwierdzono u jednego z pasażerów pociągu Pendolino.

Wczesne objawy niewydolności serca. Łatwo je przeoczyćWczesne objawy niewydolności serca. Łatwo je przeoczyćCzytaj dalej

Sanepid apeluje o szybką reakcję

Sanepid podejmuje szybkie działania - ich powodem jest zaistniałe zagrożenie epidemiologiczne. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Tucholi apeluje do podróżujących pociągiem Pendolino. Na pokładzie pojazdu znalazła się osoba chora na koronawirusa. Chodzi o pociąg w relacji Kołobrzeg - Kraków Główny.

Jak podaje portal popularne.pl, zagrożeni są pasażerowie dwóch przejazdów pociągu: z dnia 7 sierpnia (Kołobrzeg - Kraków Główny) i z dnia 11 sierpnia (Kraków Główny - Kołobrzeg). Numer pociągu z piątku 7 sierpnia to EIP8300, podczas gdy tego z wtorku 11 sierpnia - EIP3850. Wszyskie osoby, które przemieszczały się po kraju wyżej wymienionymi pociągami, proszone są o jak najszybszy kontakt z najbliższą powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną. Stawką może być bowiem ludzkie życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Uczniowie przerażeni, rodzice łapią się za głowy. Dzieci jednak nie pójdą do szkoły 1 września?

2. Urzędnicy ruszają na łowy. Już teraz wiadomo, że posypią się srogie kary na nieuczciwych

Obecna sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wciąż pozostawia wiele do życzenia. Kolejne ogniska koronawirusa wybuchają zwłaszcza podczas rodzinnych uroczystości i w zakładach pracy. Polacy obawiają się również nadchodzącego nieubłaganie początku roku szkolnego, eksperci wspominają o związanym z podjętą przez MEN decyzją możliwym przyroście zakażeń.

Tylko dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 548 nowych zakażeniach koronawirusem. Z powodu COVID-19 śmierć poniosło czterech mężczyzn i jedna kobieta. Jak podaje resort, większość ze zmarłych osób cierpiała z powodu chorób współistniejących.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
  2. Kuriozalne pytanie w "Milionerach" za 250 tysięcy złotych. Ciężko uwierzyć, że padło na wizji
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. Spędzili ze sobą 54 lata i nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. Prawdziwa miłość do grobowej deski

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł