Sanepid nakazał wycofanie płynu do dezynfekcji rąk i powierzchni
unsplash.com/ Kelly Sikkemaunun
Autor - 26 Czerwca 2020

Sanepid wycofuje z rynku środek do dezynfekcji. Może zagrażać zdrowiu, sprawdź czy nie masz go w domu

Sanepid z Piotrkowa Trybunalskiego nakazał wycofanie jednego z płynów do dezynfekcji. Okazało się, że zakład, który produkował płyn, nie miał wymaganych zezwoleń. GIS ostrzega, że używanie produktu może skutkować zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Sanepid z Piotrkowa Trybunalskiego nakazał wycofanie z obrotu jednego z płynów do dezynfekcji. Okazało się, że produkt może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Zakład, który produkował płyn, nie miał bowiem wymaganych zezwoleń.

Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że wprowadzanie produktu biobójczego, na który nie zostało wydane pozwolenie na obrót, może mieć fatalne konsekwencje. Używanie płynu może bowiem skutkować zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Media obiegła smutna informacja. Nie żyje światowej sławy sportowiecMedia obiegła smutna informacja. Nie żyje światowej sławy sportowiecCzytaj dalej

Sanepid nakazał wycofanie płynu do dezynfekcji rąk i powierzchni

Płyny antybakteryjne i inne preparaty do dezynfekcji rąk mają działanie dezynfekujące. Oznacza to, że niszczą większość drobnoustrojów chorobotwórczych, znajdujących się na naszych rękach, tak by zapobiec zakażeniu. By upewnić się, czy dany produkt jest bezpieczny, powinniśmy sprawdzić, czy jest on oficjalnie dopuszczony do obrotu.

GIS, w ramach ostrzeżenia publicznego, poinformował w piątek (26.06.2020), że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim w związku ze stwierdzeniem braku wymaganych pozwoleń i zezwoleń wydał w stosunku do jednego z zakładów decyzję o wycofaniu produktu biobójczego.

Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim nakazał wycofanie z obrotu produktu biobójczego "PŁYN DEZYNFEKUJĄCY – płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni w zakładach", wyprodukowanego w powiecie piotrkowskim w Łódzkiem.

Chodzi o Zakład Chemii Gospodarczej s.c. Marian Jarzębowski, Stanisław Bara; 97-306 Grabica, Rusociny 25A. Nakaz dotyczy płynu biobójczego o nazwie "PŁYN DEZYNFEKUJĄCY – płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni w zakładach". GIS przypomina, że wprowadzanie produktu biobójczego, na które nie zostało wydane pozwolenie na obrót, może skutkować zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie mógł poradzić sobie z wyśmiewaniem. Nie żyje bohater "Pamiętników z wakacji"

2. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia

Pamiętajmy, że dezynfekcja to wciąż jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed koronawirusem. Szczególnie zalecana jest dezynfekcja dłoni, która jest obowiązkowym działaniem profilaktycznym w przypadku braku dostępu do bieżącej wody i mydła.

Przy zastosowaniu zarejestrowanych produktów możliwe jest zniszczenie nawet większej liczby wirusów niż przy konwencjonalnym myciu dłoni. Stosowane przeciw wirusom produkty dezynfekujące, nazywane biobójczymi, są dostępne w różnych postaciach, takich jak żele, płyny, pianki, aerozole czy nasączane chusteczki. Niezależnie od rodzaju musimy jednak pamiętać, by produkt był oficjalnie dopuszczony do obrotu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Ceny nad polskim morzem są żartem. Tak wysokie, że zwalają z nóg, a Polki i Polacy mają ochotę wyjechać za granicę bo jest taniej
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka

Następny artykuł