Sanepid wycofuje produkt
pacjenci.pl
Autor Klaudia Bochenek - 27 Sierpnia 2020

Sanepid pilnie wycofuje popularny produkt. Jest szczególnie niebezpieczny dla alergików

Sanepid apeluje i wycofuje ze sklepów popularny produkt. Okazuje się, że jest szczególnie niebezpieczny dla alergików. Nie powinno się go jeść, wykryto w nim niepożądany składnik. Każdy powinien zapoznać się z dokładnymi danymi podanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny, w tej sytuacji należy priorytetowo zadbać o zdrowie.

Sanepid opublikował dane produktu, którego nie powinni trzymać w szafkach i spożywać szczególnie alergicy. Na etykiecie można przeczytać, że popularna przekąska i dodatek do ciast nie zawiera substancji konserwujących. Niestety, badania wykryły co innego.

Ministerstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Każdy powinien o niej pamiętaćMinisterstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Każdy powinien o niej pamiętaćCzytaj dalej

Sanepid wycofuje produkt, szczególnie alergicy nie powinni go spożywać

Sanepid na podstawie otrzymanych badań zdecydował się wycofać ze sprzedaży popularne rodzynki sułtańskie firmy Bakallino o gramaturze 400 g. Były one wyprodukowane dla Jeronimo Martins Polska S.A. W produkcie niestety wykryto obecnosć dwutlenku siarki na poziomie 13,3 mg/kg, 14,6 mg/kg i 17,5 mg/kg, co jest sprzeczne z nadrukiem na etykiecie.

Sanepid ostrzega, że spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergenną. W najgorszym razie może się to skończyć wizytą w szpitalu.

- Prowadzone jest postępowanie wyjaśniające organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej we współpracy z zaangażowanymi podmiotami w celu określenia źródła występowania dwutlenku siarki w produkcie. Atlanta Poland S.A. zwróciła się do Jeronimo Martins Polska S.A. o zablokowanie sprzedaży partii 945.0/88315B i 903.0/87851B do czasu otrzymania dodatkowych wyników badań. Bakalland S.A. otrzymała urzędowy zakaz wprowadzania do obrotu partii 10J.2006.71. - można przeczytać na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej stan jest krytyczny. Polityk zarażona koronawirusem
2. RMF: Zapadła decyzja w sprawie obowiązkowych szczepień na koronawirusa. Ale nie wszyscy będą musieli się zaszczepić

Każdy, kto w ostatnim czasie kupował popularny produkt, powinien przejrzeć kuchenne szafki i wyrzucić opakowania. Warto także podzielić się informacją z osobami, które cierpią na alergię, to dla nich wręcz bezcenna informacja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest decyzja w sprawie maseczek w szkołach. Minister Edukacji oficjalnie potwierdził
  2. Powrót do szkół zostanie przesunięty? Wszyscy rodzice powinni wiedzieć, ważne zmiany w konkretnych szkołach
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. Nagłe zachcianki na 4 produkty są ostrzeżeniem wysyłanym przez organizm. Co mówi nasze ciało?
  5. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł