Sanepid pilnie szuka klientów restauracji. Mogły mieć kontakt z zarażonym kelnerem

Sanepid restauracja klienci
unsplash.com Jay Wennington
Autor Klaudia Bochenek28.08.2020

Sanepid poszukuje klientów jednej z popularnych restauracji. Zarażony kelner przez kilka dni obsługiwał klientów. W sieci pojawiło się także oficjalnie oświadczenie lokalu, podjęto kroki, których nie zaproponował sanepid. Każdy, kto był gościem restauracji, powinien jak najszybciej zgłosić się pod podany numer telefonu.

Sanepid wydał pilny apel - kelner z Wielkopolski zarażony, poszukiwani klienci, którzy w ciągu ostatnich 10 dni korzystali z usług restauracji. Mimo kryzysowej sytuacji, instytucja nie nakazała zamknięcia lokalu.

Rząd właśnie podjął nagłą decyzję. Chodzi o obowiązkowe szczepienie na COVIDRząd właśnie podjął nagłą decyzję. Chodzi o obowiązkowe szczepienie na COVIDCzytaj dalej

Sanepid poszukuje klientów restauracji. Zarażony pracownik miał kontakt z innymi przez kilka dni

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Tomyślu w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników Restauracji “Fragola” w Opalenicy, ul. Adama Mickiewicza 7A/A zwraca się z prośbą do osób korzystających z usług ww. restauracji w dniach: 17.08.2020, 19.08.2020 r., 21.08-23.08.2020 r. o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Tomyślu pod numerem telefonu: 61 44 20 800 - czytamy w apelu państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

Co zadziwiające, szefowie restauracji "Fragola" nie otrzymali polecenia zamknięcia lokalu z powodu zarażonego kelnera. Mężczyzna mógł przecież zarazić swoich współpracowników. Mimo braku takich wytycznych, kadra zadecydowała o tymczasowym zawieszeniu funkcjonowania restauracji, tłumacząc się poczuciem odpowiedzialności i troski o klientów.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP właśnie przekazało porażającą wiadomość. Koronawirus w Kancelarii Prezydenta
2. Gwiazdowski z ZUS ostro o 13. i 14. emeryturze: to polityczna nieodpowiedzialność. Wymienia też inne absurdy

W oficjalnym oświadczeniu restauracji "Fragola" w Opalenicy można także przeczytać, że próbki do testu na koronawirusa pobrano wczoraj, 27 sierpnia, od jednej osoby. Reszta pracowników będzie mieć możliwość przebadania najwcześniej 30 sierpnia. Szefostwo poinformowało także, że lokal został już zdezynfekowany, a kolejna taka czynność odbędzie się tuż przed ponownym otwarciem.

- Pozostała część kadry, zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu nie zostanie przebadana teraz, zostanie przebadana najwcześniej dnia 30.08.2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wydano pilne oświadczenie, sprawa jest poważna. Minister w Kancelarii Prezydenta zakażony koronawirusem
  2. Kościół wydał niespodziewane stanowisko. Tadeusz Rydzyk weźmie sobie do serca?
  3. Od 1 stycznia zapłacimy więcej za słodkie napoje, wszystko w trosce o zdrowie. Prezydent właśnie podpisał ustawę
  4. Nowe rozporządzenia dla wiernych. Obostrzenia dotknęły też księży
  5. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  6. Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymi

Następny artykuł