koronawirus w pociągu
fot. https://unsplash.com/ Andrew Scofield
Autor Natalia Niewczas - 30 Lipca 2020

Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania pasażerów pociągu, w którym wykryto koronawirusa

Sanepid prosi o szybką reakcję podróżnych w związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym. Pasażer z pozytywnym testem na obecność koronawirusa stwarza poważne niebezpieczeństwo dla pozostałych podróżujących. Osoby korzystające ze środków publicznego transportu zawsze powinny zasłaniać nos i usta maseczką, chustą lub szalikiem.

Sanepid podnosi alarm. Osoba, która w ostatnich dniach podróżowała do Krakowa, jest zarażona koronawirusem. Zdrowie pozostałych pasażerów może być w związku z tym zagrożone. Państwowa Inspekcja Sanitarna prosi o pilny kontakt.

Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusemŁukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusemCzytaj dalej


Sanepid apeluje do podróżnych

Sanepid poszukuje osób, które mogły mieć kontakt z pasażerem zakażonym COVID-19 podróżującym do Krakowa. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu opublikował w związku z tą sprawą pilny komunikat.

Według doniesień portalu wiadomości.onet.pl pasażer podróżujący do Krakowa otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Sanepid apeluje do podróżnych przemieszczających się pociągiem dnia 23 lipca z Warszawy do Krakowa o godzinie 15:34. Wszyscy pasażerowie proszeni są o jak najszybszy kontakt.

Zagrożeni są także pasażerowie dwóch autobusów. Chodzi o kurs z dnia 23 lipca (Nowy Targ - Kraków, godzina 12:00) oraz kurs z dnia 24 lipca (Kraków - Nowy Targ, godzina 18:05). Autobusy należą do firmy Szwagropol.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiele osób do samego końca walczyło o jej życie. Niestety, choroba zebrała nieubłagane żniwo
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Kierowcy muszą przygotować się na podwyżki, nie ma odwrotu. Opłaty idą w górę, jednak wybranych ominą

Wszyscy pasażerowie, którzy podróżowali wyżej wymienionymi kursami, są proszeni o pilny kontakt z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Nowym Targu. Sanepid prosi o zgłaszanie się pod adres e-mailowy: nowytarg@psse.malopolska.pl. W wiadomości należy podać następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL oraz numer telefonu kontaktowego.

Tylko w czwartek 30 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 600 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W Polsce na COVID-19 zmarło już 1709 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiany sportowiec zawiesza karierę. Jego 5-letni synek zachorował na raka
  2. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie obostrzeń. Jego słowa zmartwiły wiele osób
  3. "Wiadomości" TVP znów szczują na LGBT? "Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi, co nie znaczy że nie ma nowej";
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł