sanepid wycofuje mięso
fot. https://pixabay.com/ congerdesign
Autor Natalia Niewczas - 30 Sierpnia 2020

Skażone mięso na półkach sklepowych. Pilna decyzja sanepidu

Sanepid interweniuje po raz kolejny. W trosce o zdrowie Polaków instytucja podjęła pilną decyzję o wycofaniu dwóch partii jednego z najchętniej wybieranych przez konsumentów mięs. Spożycie może skończyć się wystąpieniem wyjątkowo nieprzyjemnego, zdrowotnego problemu.

Sanepid podejmuje działania - skażone, drobiowe mięso mogło znaleźć się na sklepowych regałach. Instytucja zarządziła natychmiastowe wycofanie poszczególnych partii z obiegu. Konsumentom grozi zakażenie salmonellozą.

Polacy otrzymali wiadomość z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożone kilka województwPolacy otrzymali wiadomość z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożone kilka województwCzytaj dalej

Sanepid wycofuje drób z obiegu

Decyzja sanepidu o pilnym usunięciu drobiowego mięsa ze sklepów została opublikowana na oficjalnej stronie instytucji pod koniec sierpnia 2020 roku. Powodem podjęcia działań było laboratoryjne potwierdzenie obecności groźnych bakterii Salmonella Enteritidis w pobranych próbkach.

Jak podaje portal tvn24.pl, Główny Inspektorat Sanitarny zaznacza, że kontakt z bakteriami Salmonella Enteritidis lub ich bezpośrednie spożycie (zwłaszcza po niewystarczającej obróbce cieplnej produktu) może skutkować zakażeniem, a co za tym idzie, zachorowaniem na salmonellozę.

Nieprawidłowości w mięsie zostały wykryte podczas działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej. Zakażone okazały się próbki skórek szyi i ud kurcząt należących do partii numer 232/2/222/20.

W związku z powyższym GIS wycofał z obrotu łącznie dwa produkowane przez firmę CEDROB S.A. produkty: całą partię mięsa drobiowego o numerze 232/2/222/20 (z terminem przydatności od 23 do 29 sierpnia 2020) oraz partię mięsa drobiowego oznaczoną numerem 232/2/309/20 (z tym samym terminem przydatności). Obie partie obejmują różne drobiowe elementy takie jak: filety z piersi kurcząt, ćwiartki, nogi, podudzia, serca, skórki czy skrzydła.

Dzisiaj grzeje: 1. Światło dziennie ujrzał poufny raport dotyczący koronawirusa. Fatalne informacje
2. Strumień pieniędzy popłynie do milionów Polaków. Niebawem rozpocznie się wypłata zaliczek

Konsumentom nie zaleca się spożywania wyżej wymienionych produktów, zwłaszcza bez poddania ich wystarczającej obróbce termicznej. Przypadki wystąpienia niepokojących objawów po spożyciu należy zgłaszać lekarzowi pierwszego kontaktu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja jest poważna, powołano sztaby kryzysowe. Co się dzieje?
  2. Aż trudno uwierzyć, co Michał Adamczyk powiedział po "Wiadomościach". Obraźliwe porównanie
  3. Nastolatki zignorowały czerwoną flagę. Nie mogły wrócić na brzeg
  4. Ksiądz zarażony koronawirusem. Sanepid poszukuje wiernych
  5. Wstrząsająca relacja zgwałconego mężczyzny. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. Pielęgniarka chciała zmienić coś w swoim wyglądzie. Nie spodziewała się aż takiej metamorfozy

Następny artykuł