Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania wiernych, którzy brali udział we mszach prowadzonych przez zarażonych księży

sanepid wydał oświadczenie
własne
Autor Klaudia Gaicka31.07.2020

Sanepid zaapelował do wiernych, którzy brali udział w jednej z 6 mszy świętych. Okazuje się, że czterej tamtejsi księża zostali zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2. W pomoc parafii włączył się również prezydent miasta. Wielu wiernych jest zagrożonych.

Sanepid wydał pilne ogłoszenie skierowane do wiernych, którzy brali udział w mszach świętych prowadzonych przez księży zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

GIS zdradził, kiedy możemy spodziewać się szczepionki na koronawirusa. Padł konkretny terminGIS zdradził, kiedy możemy spodziewać się szczepionki na koronawirusa. Padł konkretny terminCzytaj dalej

Sanepid kieruje apel do wiernych

Zagrożonych jest mnóstwo wiernych, ponieważ komunikat dotyczy aż 6 mszy, które prowadzili zakażeni księża. Ogłoszenie dotyczy wiernych z parafii w Pile. To właśnie tam u aż 4 księży wykryto chorobę COVID-19.

- W dniu 29 lipca br. wszyscy kapłani pracujący w parafii Świętej Rodziny oraz w Salezjańskim Inspektoracie zostali poddani badaniu w Szpitalu Specjalistycznym w Pile na obecność COVID 19. W wyniku badań u 3 księży z Inspektoratu, którzy nie mieli żadnego kontaktu z parafią, wykryto COVID 19. Natomiast we wspólnocie duszpasterzy parafialnych wykryto COVID 19 u ks. Przemysława Malinowskiego. U ks. Piotra Ziółkowskiego – badanie musi być powtórzone (jutro będzie wynik). Pozostali kapłani mają wynik negatywny (czyli nie mają COVID 19). - poinformowała parafia.

Sanepid apeluje do wiernych, którzy brali udział w mszach, o kontakt. Jak podaje portal Tvn24.pl, wsparcie oferuje również prezydent Piły, który zadeklarował finansowe wsparcie dla parafii.

Powiatowa inspektor sanitarna w Pile Danuta Kmieciak wyjawiła w czwartek, że zakażeni to księża z parafii rzymskokatolickiej Świętej Rodziny w Pile. Niestety dodała również, że kolejne dwie osoby czekają na wynik testu na COVID-19.

Chorzy są czterej księża, jednak tylko jeden z nich odprawia msze. Pozostali to księża z salezjańskiego inspektoratu, którzy nie mają żadnego kontaktu z parafią.

- Pojedzie do Poznania do izolatorium. Pozostali kapłani będą tutaj przebywali w kwarantannie - poinformował ks. Kazimierz Chudzicki, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Pile.

Prezydent zapowiedział pomoc finansową, która ma umożliwić dezynfekcję obiektu.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Lidl z kontrowersyjnymi zasadami, nie każdemu się spodobają. Kasjer może zadać pytanie przy kasie

– Mam również prośbę do wiernych tej parafii, którzy w tym czasie uczestniczyli w mszach świętych, o zastosowanie się do apelu Sanepidu i zgłoszenie się pod wskazane numery telefonu: 693 450 561, 67 212 52 98, 67 351 98 80, 67 351 98 74, 67 351 98 75. Mówię o tym, bo bardzo dużo zależy od nas samych – stwierdził Piotr Głowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wszystko jasne. Rzecznik rządu właśnie przekazał co z obostrzeniami
  2. Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannie
  3. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł