Sansewieria w sypialni
pxfuel.com CC0
Autor Klaudia Bochenek - 5 Września 2020

Każdy powinien mieć ją w sypialni. Roślina ma zbawienny wpływ na zdrowie

Sansewieria, zwana też wężownicą - co złośliwsi nazywają ją językiem teściowej - jest niedocenianą rośliną. Oczywiście wiele osób trzyma ją w domach z powodu jej wytrzymałości nawet na zapominalstwo, ale nie mają pojęcia o jej właściwościach. Jeśli trzymasz ją w salonie lub w kuchni, natychmiast przenieś roślinę do sypialni.

Sansewieria została doceniona nawet przez NASA - to już wiele powinno o niej świadczyć. Roślina została zakwalifikowana do grupy 18 roślin, które najskuteczniej oczyszczają powietrze. Mało tego, sanseweria rozkłada nawet toksyczne związki takie jak szkodliwy formaldehyd.

Lekcje w szkołach na całkowicie nowych zasadach? Zaskakujące słowa szefa Ministerstwa EdukacjiLekcje w szkołach na całkowicie nowych zasadach? Zaskakujące słowa szefa Ministerstwa EdukacjiCzytaj dalej

Sansewieria ma prozdrowotne działanie, jest przy tym bardzo wytrzymałą rośliną

Sansewieria nie tylko pochłania dwutlenek węgla i oddaje tlen, ale także pochłania i rozbija szkodliwy formaldehyd. Lepiej nie mieć tego związku w powietrzu w sypialni, w której spędzamy minimum 8 godzin dziennie. Formaldehyd według naukowców prawdopodobnie działa rakotwórczo; udowodniono, że wywołuje nie tylko bóle głowy, ale także bezsenność. Oprócz tego osłabia odporność i źle wpływa na układ oddechowy. Sansewieria pozbywa się szkodliwego związku i działa jak naturalny filtr powietrza.

Sansewieria zachowuje się tak, jakby rakotwórcze substancje w ogóle negatywnie na nią nie wpływały. Roślina świetnie pozbywa się także benzenu, powszechnie obecnego w klejach i lakierach. Jest więc dobrą rośliną do trzymania nawet w garażu z małym oknem czy w salonie manicure. Benzen często doprowadza do bóli głowy, zawrotów, zaburza pracę serca i źle wpływa na ogólną kondycję organizmu.

Dzisiaj grzeje: 1. Powalające doniesienia dotyczące Łukasza Szumowskiego. Mało kto się spodziewał
2. Jest jasna zapowiedź rządu. Tysiące Polaków może spodziewać się utraty pracy

Prozdrowotna roślina pochodzi z suchego i gorącego klimatu Afryki, dlatego lepiej, aby zimą nie trzymać jej w pomieszczeniach, w których temperatura może spaść poniżej 15 stopni Celsjusza. Mimo, że kocha ciepło, nie potrzebuje częstego i silnego podlewania, a nadmiar wody może jej wręcz zaszkodzić. Zimą można ją podlewać raz na 3 tygodnie, z kolei latem maksymalnie 2 razy w tygodniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policjanci z płaczem wyszli z mieszkania. Wcześniej 11-latek wysłał koledze zatrważającą wiadomość
  2. Znajdź dziecko na zdjęciu. Test, który powali wszystkich na kolana
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. Najlepsza w sezonie grzybowym borowikowa z 1 niezastąpionym dodatkiem. Aromatyczna zupa nie ma porównania z innymi

Następny artykuł