Szczepionki: lekarze wiedzą lepiej
fot. airforcemedicine.af.mil
Autor Karol Zaborowski - 30 Października 2019

Podaj dalej jeśli popierasz obowiązek szczepień. Lekarze są mądrzejsi od internetowych ekspertów

Szczepionki przez dziesiątek lat uratowały życia milionom ludzi i co do tego nie ma wątpliwości. Dzięki nim niektóre choroby udało się praktycznie wyeliminować, jednak mimo to od kilku lat rejestruje się coraz większy procent osób, które negują obowiązek ich podawania.

Szczepionki przez wielu lekarzy uznawane są za jedne z najważniejszych wynalazków w historii medycyny. Naprzeciw nim stają grupy negujące obowiązek szczepień, jak i same szczepionki. Według nich podanie preparatu u dziecka wywoływać może szereg niebezpiecznych chorób, w których często wymieniany jest między innymi autyzm, czy też padaczka lekooporna.

Oczywiście nie ulega wątpliwościom, że szczepionki tak samo, jak każdy inny zabieg medyczny niesie ze sobą pewne ryzyko, jednak przypadki ciężkich niepożądanych odczynów poszczepiennych są rejestrowane niezwykle rzadko.

Karetka zgubiła swojego pacjenta. Przerażające nagranie obiegło internetKaretka zgubiła swojego pacjenta. Przerażające nagranie obiegło internetCzytaj dalej

Szczepionki i ryzyko z nimi związane

Nie da się ukryć, że w skrajnych przypadkach podanie szczepionki może wywoływać bardzo poważne dolegliwości u dziecka i lekarze absolutnie temu nie zaprzeczają. Jednak często wśród dyskusji prowadzonych w internecie można znaleźć konkretne zarzuty wobec obowiązku szczepień, które mają być poparte badaniami. Problem w tym, że komentujący raczej rzadko prezentują ów wyniki, twierdząc, że są one blokowane przez koncerny farmaceutyczne.

Mimo wszystko wciąż znacząca większość rodziców decyduje się na szczepienia ochronne u swoich dzieci, co pomaga zarówno nim, jak i innym dzieciom w ich otoczeniu. Niestety z roku na rok rejestruje się coraz większy odsetek dzieci niezaszczepionych, co martwi wielu lekarzy. Dlatego też warto szerzyć wiedzę na temat szczepień, która faktycznie wynika z przeprowadzanych od wielu lat badań. Pamiętajmy, że wbrew temu, co niekiedy się uważa, szczepionki przechodzą równie rygorystyczne testy, jak inne leki, które dostaniemy w aptece.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na diagnozę czekała 15 lat. Kiedy stwierdzono u niej nieuleczalną chorobę, poczuła ulgę
  2. Eksperyment wymknął się spod kontroli. Sześcioro dzieci urodziło się martwe
  3. 7-miesięczny chłopiec umarł w swoim łóżeczku. Winny okazał się przedmiot codziennego użytku

Następny artykuł