poseł chory na COVID-19
fot. https://pixabay.com/ fernandozhiminaicela
Autor Natalia Niewczas - 5 Sierpnia 2020

Wielkie poruszenie w Sejmie. Jeden z czołowych polityków zarażony

Sejm przygotowuje się do Zgromadzenia Narodowego, które oficjalnie rozpocznie drugą kadencję prezydenta Andrzeja Dudy. W ramach zapewnienia uczestnikom zgromadzenia bezpieczeństwa zalecono wykonanie profilaktycznych testów potwierdzających lub wykluczających obecność koronawirusa. Badania okazały się niezbędne - jeden z posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego jest zarażony COVID-19.

Sejm wyznaczył termin Zgromadzenia Narodowego na czwartek 6 sierpnia. W związku ze zbliżającymi się nieubłaganie obradami zalecono profilaktyczne wykonanie testów wykrywających COVID-19. Wynik jednego z posłów PSL okazał się pozytywny. O zaistniałej sytuacji za pomocą mediów społecznościowych poinformował sam zarażony koronawirusem polityk.

Myśleli, że 12-latek ma koronawirusa. Prawda okazała się o wiele gorszaMyśleli, że 12-latek ma koronawirusa. Prawda okazała się o wiele gorszaCzytaj dalej

Sejm zalecił posłom wykonanie prewencyjnych badań

Sejm szykuje się na Zgromadzenie Narodowe. W ramach profilaktyki epidemiologicznej podjęto nadzwyczajne środki bezpieczeństwa - każdego uczestnika zgromadzenia czeka obowiązkowy pomiar temperatury, obowiązkowe jest również zachowanie dystansu. Bezpieczeństwo miało zapewnić także prewencyjne wykonanie testów na obecność koronawirusa. Ich wykonanie okazało się w tym przypadku niezbędne.

Według doniesień portalu rmf24.pl test jednego z czołowych posłów dał pozytywny wynik. Zarażony koronawirusem jest Dariusz Klimczak, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. 4 sierpnia poseł zamieścił na Twitterze wyjaśniający sytuację wpis. Zaapelował do wszystkich osób, które mogły w ostatnim czasie mieć z nim kontakt, o wykonanie badań na obecność COVID-19. Dariusz Klimczak zapewnia, że pozostaje w stałym kontakcie z sanepidem.

Głos w tej sprawie zabrał także sam prezes PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz wyjaśnia, że wszyscy członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego postanowili poddać się prewencyjnym badaniom, podobnie jak on sam. Jak zapewnia Władysław Kosiniak-Kamysz, wynik jego testu jest negatywny.

Dariusz Klimczak to nie pierwszy poseł, u którego testy potwierdziły chorobę COVID-19. W ciągu ostatnich dni o pozytywnym wyniku badaniu na obecność koronawirusa poinformowali także senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin i senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Waloryzacja emerytur i rent 2021. W przyszłym roku będzie podwyżka, wiadomo już ile naprawdę zyska każdy emeryt

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce nadal jest poważna. Tylko we wtorek 4 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych przypadkach zarażenia COVID-19. Oprócz nowych zdiagnozowanych przypadków zarażenia rośnie także liczba zarówno zgonów, jak i tak zwanych “ozdrowieńców”. W Polsce z powodu COVID-19 zmarło łącznie 1738 osób - z chorobą poradziło sobie natomiast ponad 35 tysięcy pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny wypadek w metrze. Duże utrudnienia dla podróżujących
  2. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie. Rząd czeka prawdziwa rewolucja, wiemy, co z Mateuszem Morawieckim
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł