Sejm w trakcie zaprzysiężenia andrzeja Dudy. Nie wszyscy przestrzegali restrykcji
East News/Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 06.08.2020. Zaprzysiezenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy na II kadencje podczas posiedzenia Zgromadzenia Narodowego zwolanego w celu zlozenia przysiegi przez Prezydenta RP. N/z: Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda
Autor Barbara Bujar - 6 Sierpnia 2020

Andrzej Duda zaprzysiężony. Nie wszyscy przestrzegali restrykcji

Sejm zgromadził dziś wszystkich najważniejszych polskich polityków. Na sali plenarnej odbyło się bowiem uroczyste zaprzysiężenie Andrzeja Dudy, który rozpoczął tym samym drugą kadencję jako prezydent naszego kraju. Podczas wydarzenia obowiązywały specjalne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Niestety, nie wszyscy obecni mieli zamiar się do nich stosować.

Epidemia zmusiła Polaków do wprowadzenia w życie specjalnych zasad, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ich przestrzeganie dotyczy wszystkich, a największe znaczenie ma wtedy, gdy obywatele gromadzą się w dużych skupiskach. Taka sytuacja miała miejsce między innymi podczas wyborów prezydenckich, które w tym roku cieszyły się wyjątkowo dużą frekwencją. Polacy wywiązali się wtedy ze swojego zadania i w maseczkach wybrali prezydenta kraju. Niedługo po ogłoszeniu wyników Sejm, Senat i inne najważniejsze osoby w państwie zgromadziły się w celu zaprzysiężenia zwycięskiego kandydata, Andrzeja Dudy. Podczas wydarzenia pewne restrykcje także miały obowiązywać.

Kobieta piła przez tydzień napar z pokrzywy. Efekty okazały się niesamowiteKobieta piła przez tydzień napar z pokrzywy. Efekty okazały się niesamowiteCzytaj dalej

Sejm i Senat na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Nie wszyscy stosowali się obostrzeń, swoją postawą chwalili się w internecie

Wybory prezydenckie dostarczyły obywatelom naszego kraju wielu emocji. Lokale zgromadziły w tym roku wyjątkowo dużą liczbę osób, a kandydaci drugiej tury do końca walczyli o każdy głos. Choć szanse Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy były wyrównane, to przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości okazał się zwycięzcą. Dotychczasowy prezydent musiał jeszcze tylko złożyć oficjalne zaprzysiężenie i mógł rozpocząć swoją drugą kadencję. Wydarzenie odbyło się 6 sierpnia w sali plenarnej, która mieści się w budynku Sejmu.

Jak informuje Onet, w czwartek rano odbyło się Zgromadzenie Narodowe, podczas którego posłowie, senatorowie i inni ważni przedstawiciele naszego państwa byli świadkami złożenia przysięgi przez Andrzeja Dudę. Podczas uroczystości wszyscy obecni byli zobowiązani do przestrzegania specjalnych obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Choć większa część polityków nie miała z tym problemu, pojawili się tacy, którzy jawnie zlekceważyli podane restrykcje.

Zasady, które miały obowiązywać podczas posiedzenia, zostały oparte na wytycznych sanepidu, a ustalono je kilka dni wcześniej przez Kancelarię Sejmu. Z podanych informacji wiadomo, że parlamentarzyści byli w związku z nimi zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, a przed wejściem mierzono im temperaturę ciała. To jednak nie spodobało się wszystkim, a w szczególności przedstawicielom Konfederacji, którzy opublikowali w mediach społecznościowych wymowną fotografię.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Odzyskają swoje dawne emerytury. Świadczenia obniżono ponad 40 tys. osób

Zdjęcie Grzegorza Brauna mogło zaskoczyć dziś wielu obserwujących. Mężczyzna jest na nim widoczny w towarzystwie Krystiana Kamińskiego, Janusza Korwina-Mikke, Artura Dziambora, Michała Urbaniaka i Krzysztoaf Tuduja. Wszyscy wymienieni byli obecni na sali plenarnej i uczestniczyli w uroczystym zaprzysiężeniu prezydenta. Nikt z nich nie miał założonej maseczki.

- W zamaskowanym Zgromadzeniu Narodowym niezamaskowani Konfederaci - napisał pod zdjęciem Grzegorz Braun.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na autostradzie, są ranni. Duże utrudnienia dla kierowców
  2. Lepiej wcześniej wypłacić gotówkę i zaplanować wydatki. Niebawem banki wdrożą ogromne zmiany, będzie drogo
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Policjanci zatrzymali pędzące auto i... chwilę później eskortowali je do szpitala, żeby ratować życie pasażerki

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł