Mężczyzna podpalił się przed budynkiem Sejmu
youtube.com/InfoŚwiat
Autor Barbara Bujar - 16 Czerwca 2020

Dramatyczne wydarzenia pod Sejmem. Trwa ackja ratunkowa

Sejm stał się dzisiaj tłem dramatycznej sytuacji. Około godziny 14:00 przy pomniku Armii Krajowej, który znajduje się niedaleko wejścia do budynku, podpalił się 48-letni mężczyzna. Policjanci oraz świadkowie zdarzenia natychmiast podjęli akcję ratunkową. Mężczyznę z obrażeniami ciała zabrała karetka pogotowia.

Jak podaje Polsat News, we wtorek, 16 czerwca, około godziny 14:00, przed pomnikiem Armii Krajowej w Warszawie pojawił się 48-letni mężczyzna z województwa wielkopolskiego. Zanim cokolwiek zrobił, podszedł do dziennikarzy, których zapytał, czy zajmują się dziennikarstwem śledczym. Po krótkiej wymianie zdań, stanął przy pomniku i odegrał dramatyczną scenę.

Pomnik Armii Krajowej, Sejm i płonący mężczyzna

Wszystko wydarzyło się na tle budynku Sejmu RP w Warszawie. 48-latek wyciągnął łatwopalną substancję i oblał nią swoje ciało. Zaraz po tym podpalił się, wykrzykując przy tym słowa: "W tym kraju nie ma sprawiedliwości”. Na ratunek natychmiast ruszyli znajdujący się w pobliżu funkcjonariusze policji, którym bez zastanowienia pomogli przechodnie.

Akcja ratunkowa odbyła się w bardzo dużym tempie. Jeden ze świadków zdarzenia, który zdecydował się pomóc, miał użyć gaśnicy samochodowej. Przyniosło to oczekiwany efekt i płomienie, które w momencie ogarnęły ciało 48-latka zostały ugaszone. Mężczyzna przeżył i przytomny, lecz z licznymi oparzeniami trafił do szpitala wojskowego. Przetransportowali go tam ratownicy karetki pogotowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest poważna

2. Wybrano najlepsze samochody 2020 roku. Jest sporo niespodzianek

Według lekarzy, którzy przyjęli poszkodowanego, obrażenia, których doznał, nie zagrażają jego życiu. Nieznane są jednak powody, dla których mężczyzna targnął się na własne życie. Policja jest w trakcie badania sprawy, dlatego funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wokół pomnika. Polsat News cytuje nadkom. Roberta Szumiatę, który potwierdził dramatyczne zdarzenie, nie podał jednak żadnych szczegółów.

- Mogę potwierdzić, ze faktycznie doszło do takiego zdarzenia – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maszyna rolnicza nagle wciągnęła mu rękę. Ogromna tragedia na polu
  2. Co się stało? Zaskakujące doniesienia o krewnym Jarosława Kaczyńskiego, ujawniono że utracił istotne stanowisko
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Świat futbolu pogrążył się w żałobie. Nie żyje jeden z byłych reprezentantów kraju, zmarł na straszną chorobę

Następny artykuł