Seler: wpływ soku
fot. pixabay.com/pasja1000
Autor Karol Zaborowski - 17 Maja 2020

Przez tydzień piła sok z selera. Pierwsze efekty zauważyła już drugiego dnia

Seler naciowy zazwyczaj jest używany przez nas jako składnik zupy lub element sałatki. Jednak rzadko stanowi on główną część dania, przez co jego smak, jak i korzyści, jakie ze sobą niesie, mogą nam umknąć. Dziennikarka postanowiła na własnej skórze przekonać się, jak wpłynie na nią codzienne picie soku z tego warzywa.

Seler naciowy, choć wygląda raczej niepozornie, jest prawdziwą bombą witaminową. Znajdziemy w nim witaminę E, C, A, witaminy z grupy B, przeciwutleniacze i kwas foliowy. Wszystkie te składniki poprawiają funkcjonowanie naszego organizmu, przez co seler bez wątpienia zasługuje na naszą uwagę.

Jednak dziennikarka Brittany Natale chciała się przekonać na własnej skórze, jak dokładniej wpłynie na nią codzienne picie soku z selera. Kobieta każdego dnia kupowała świeże łodygi, z których przygotowywała napój. Sok wypijała zawsze przed snem, a pierwsze rezultaty pojawiły się naprawdę szybko.

Zaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodkówZaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodkówCzytaj dalej

Seler na sen i nie tylko

Pierwszym pozytywnym efektem picia soku z selera okazał się brak wzdęć. Jak podaje portal medonet.pl, Brittany mimo prowadzenia zdrowego trybu życia, miała z nimi poważny problem. Bywały dni, kiedy nawet po podniesieniu się z łóżka jej brzuch napompowany był niczym balon, ale po rozpoczęciu swojego eksperymentu, zauważyła, że wstydliwy problem po prostu zniknął.

Kolejnym plusem wynikającym z picia soku z selera była poprawa jakości snu. Kobieta wcześniej miała niezwykle lekki sen i nawet niewielki hałas mógł sprawić, że się wybudziła. Natomiast w trakcie tygodniowego badania zauważyła, że śpi dłużej i nie budzi się już w nocy tak często.

Brittany dosyć sceptycznie podchodziła do całego eksperymentu. Obawiała się także, że intensywny smak napoju przygotowanego z selera sprawi, iż często będzie się jej chciało pić. Ku jej zdziwieniu silniejsze pragnienie się nie pojawiło, a wręcz jej organizm był jeszcze lepiej nawodniony.

Dzisiaj grzeje: 1.Objawy niedoboru witaminy E. Jej brak odbija się na całym organizmie

2. Pękła porażająca bariera, niedawno jeszcze nikt by nie uwierzył. Wyjątkowo smutne dane Ministerstwa Zdrowia

Choć jej eksperyment trwał tylko tydzień, to dziennikarka znacząco odczuła jego skutki. Oczywiście nie u każdego mogą się one pojawić równie szybko czy też z podobną siłą, ale bez wątpienia nie zaszkodzi korzystać z dobroci, które daje nam natura.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawie nikt nie potrafi rozpoznać, pod którym numerem jest najzdrowsze żółtko. Mylą się niemal wszyscy
  2. Wypłynęły prywatne wiadomości Latkowskiego i Szyca. Mnóstwo ostrych zdań i oskarżeń
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Następny artykuł