Specjalista tłumaczy, dlaczego warto spać na lewym boku
pixabay.com/Engin_Akyurt
Autor Barbara Bujar - 10 Czerwca 2020

Dlaczego warto spać na lewym boku? Specjalista tłumaczy

Sen jest bardzo istotny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Warto zadbać o jego odpowiednią ilość, ale także o wygodną pozycję. W zależności od preferencji, ludzie śpią na brzuchu, plecach lub na boku. Ekspert wybrał jeden z tych sposobów i wyjaśnił, dlaczego jest on najbardziej odpowiedni dla zdrowia. Okazuje się, że najlepiej spać na lewym boku.

Sen jest czymś, o czym każdy z nas marzy po długim i zapracowanym dniu. Warto wtedy położyć się i porządnie wyspać. Niektórzy nie mają z tym problemu i zasypiają, kiedy tylko przyłożą głowę do poduszki. Innym zajmuje to niestety dużo więcej czasu. Przeszkodą w zaśnięciu okazuje się być pozycja, której nie potrafią dobrać. Dr John Douillard wyjaśnia, że najlepiej jest kłaść się na lewym boku. Takie ułożenie ciała gwarantuje zasłużony odpoczynek.

Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje Kacper Wołek, miał przed sobą całe życieMedia obiegła straszna wiadomość. Nie żyje Kacper Wołek, miał przed sobą całe życieCzytaj dalej

Sen na lewym boku to idealna forma nocnego wupoczynku

Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, ekspert zwrócił się do jednej z form indyjskiej medycyny alternatywnej i wytłumaczył, dlaczego spanie na lewym boku jest najbardziej odpowiednią pozycją dla zdrowia.

Według podanych informacji, spanie na boku jest o wiele lepszą metodą niż te na plecach lub brzuchu. Spędzenie nocy na plecach obciąża nasze biodra oraz powoduje nacisk na piersiowy odcinek kręgosłupa. Natomiast położenie się na brzuchu prowadzi do obciążenia szyi i dolnej części pleców. Spanie na boku jest więc dużo lepszą metodą, która przy okazji zapewnia bardzo dobry przepływ powietrza przez drogi oddechowe.

Dr John Douillard wskazał konkretny bok naszego ciała. Według niego najlepszym rozwiązaniem dla organizmu jest spanie na lewym boku. Wiąże się to z przemieszczaniem pokarmu do jelit. Zdaniem eksperta, kiedy śpimy na lewym boku, treści pokarmowe przedostaną się szybciej, co ułatwi szybsze przetransportowanie ich z jelita cienkiego do jelita grubego.

- Sposób, w jaki ułożone są nasze jelita sprawia, że pokarm szybciej ulegnie strawieniu, jeśli będziemy leżeć na lewy boku – dodał Douillard.

Ekspert podał również inny ważny powód. Jego zdaniem spanie na lewym boku pozwala na unikanie niepotrzebnych nacisków na struktury limfatyczne, które dbają o prawidłowy przepływ chłonki. Pozwala to na zachowanie prawidłowego krążenia płynu limfatycznego podczas snu.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Wypłata gotówki już nie wszędzie taka prosta. Weszły kolejne ograniczenia

Portal informuje o zaleceniach, które podają eksperci. Dla poprawy procesu trawienia i uniknięcia uczucia senności, radzą oni wykonywanie 10 minutowych drzemek po każdym posiłku. Warto pamiętać również o tym, że spanie na lewym boku jest jedynie pozycją zalecaną. Jeśli udało nam się znaleźć tę, w której odpoczywa nam się najlepiej, nie powinniśmy zmieniać tego na siłę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzelanina w bloku na Mazowszu. Zginęły dwie osoby, jedna jest ciężko ranna
  2. Andrzej Duda odwiedził gwiazdy programu "Rolnik szuka żony". Co tam się wydarzyło?
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Młoda Karolina Małysz wprawiła fanów w zdziwienie. Gdy zobaczyliśmy jej zdjęcia, oniemieliśmy

Następny artykuł