Sen: przyczyny nadmiernej senności
pixabay_Pexels
Autor Damian Witoń - 12 Lipca 2020

Cały czas chce Ci się spać? Przyczyn może być wiele, niektóre są naprawdę groźne

Sen jest jednym z filarów zdrowia człowieka. Jest nam absolutnie niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Nadmierna senność może być jednak ostrzeżeniem, że dzieje się coś niedobrego.

Sen jest niezbędny dla organizmu człowieka. Kiedy jednak cały czas odczuwamy na niego ochotę, pomimo iż przesypiamy odpowiednią ilość godzin na dobę, powinniśmy być zaniepokojeni. Może to bowiem świadczyć o pewnych problemach zdrowotnych.

Bardzo ważne ostrzeżenie ONZ. Każdy powinien się z nim zapoznaćBardzo ważne ostrzeżenie ONZ. Każdy powinien się z nim zapoznaćCzytaj dalej

Sen jest jednym z filarów zdrowia człowieka. Nadmierna senność może jednak zwiastować problemy

Jak podaje portal zdrowie.wprost.pl, na nadmierną senność cierpi coraz więcej osób. Dolegliwość może mieć wiele przyczyn. Bardzo ważne jest ustalenie, która z nich odpowiada za nasz stan, aby móc wdrożyć odpowiednie środki zaradcze.

Pierwszą przyczyną odczuwania nadmiernej senności w ciągu dnia może być zła dieta. Jeżeli spożywamy głównie produkty wysoko przetworzone, w naszym organizmie powstają groźne niedobory. Skutkiem tego może być zaburzenie jego funkcjonowania, które z kolei objawia się między innymi przez poczucie chronicznego zmęczenia i ogólny spadek energii.

Kolejnym powodem może być odwodnienie organizmu. Zbyt mała ilość wody zakłóca przebieg podstawowych funkcji życiowych. W skrajnych przypadkach prowadzi do śmierci pacjenta. Jednakże, gdy niedobór nie jest ogromny, może manifestować się właśnie poprzez senność.

Dolegliwość występująca u kobiet może wskazywać na ciążę. Warto zatem, aby wszystkie Panie, u których występuje, zrobiły test. Jeżeli wyjdzie negatywnie, trzeba będzie poszukać innej przyczyny.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy zakrzepicy. Lepiej ich nie lekceważyć

2. Kierowcy są w dużym niebezpieczeństwie. Pojawiły się informacje o rozstawianych pułapkach


Nadmierna senność występuje u większości pacjentów, którzy zmagają się z anemią. Choroba może powstawać na skutek niedoborów żywieniowych, takich jak brak odpowiedniej ilości żelaza i witamin w organizmie. Zdarza się również, że towarzyszy nowotworom.

Ciągła ochota na sen bardzo często obserwowana jest u osób, które zmagają się z depresją. Często objaw ten występuje u nich w towarzystwie obniżonego nastroju, apatii, smutku, izolacji społecznej i negatywnej wizji przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Stan aktora nagle się pogorszył. Co się stało?
  2. Na widok paragonu niejednego zamurowało. Nawet właściciele restauracji nie mogli uwierzyć, jak do tego doszło?;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarza

Następny artykuł