Mały Leon potrzebuje operacji serca. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zupełnie zdrowe dziecko

Serce Leosia potrzebuje pomocy
siepomaga.pl/leosiowe serduszko
Autor Barbara Bujar06.01.2021

Mały Leon cierpi na wrodzoną wadę serca. Ogromną szansą jest dla niego operacja w Stanach Zjednoczonych. Lekarze wyznaczają jednak termin zabiegu na marzec 2021 roku. Do tego czasu rodzice chłopca muszą zgromadzić niemałą sumę pieniędzy. Za pośrednictwem zbiórki internetowej błagają o pomoc dobrych ludzi.

Serce małego Leosia potrzebuje pomocy. Niestety, czasu jest coraz mniej – zbiórka na leczenie chłopca trwa jeszcze nieco ponad miesiąc. Wciąż brakuje kilkuset tysięcy złotych.

- Prosimy o wsparcie – każda złotówka ma dla nas ogromne znaczenie, każdy datek jest na wagę złota, a każde udostępnienie zbiórki to zwiększenie naszej szansy – piszą rodzice Leosia na stronie internetowej fundacji Siepomaga.

Pomoc dla serduszka Leosia. Lekarze z USA mogą wykonać operację

Leon Saj ma 21 miesięcy i wrodzoną wadę sercazespół Ebsteina i zespół intermitujący WPW. Nadzieją jest dla niego kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Rodzice wierzą, że dzięki niej ich malutki syn w końcu będzie mógł żyć jak normalne dzieci.

Życie pisze zaskakujące scenariusze – piszą rodzice Leosia, którzy o pomoc dla niego proszą za pośrednictwem fundacji Siepomaga. Jak wspominają, walka o serduszko chłopca zaczęła się już w pierwszych tygodniach jego życia.

Szkoła wróci, ale będzie zupełnie inna niż kiedyś. Ministerstwo Edukacji przedstawiło nowe wytyczneSzkoła wróci, ale będzie zupełnie inna niż kiedyś. Ministerstwo Edukacji przedstawiło nowe wytyczneCzytaj dalej

- Pierwsze tygodnie po urodzeniu Leon spędził na oddziale intensywnej terapii noworodkowej, podłączony do aparatury zaczął walkę o swoje życie, które miało wyglądać zupełnie inaczej. Z biegiem czasu nasze pobyty w szpitalach stały się już rutyną – czytamy.

Lekarze szybko zdiagnozowali u Leosia anomalię Ebsteina – chorobę, z którą rocznie rodzi się zaledwie kilkoro dzieci. Choć polska służba zdrowia nie jest w stanie mu pomóc, nadzieja jest za oceanem, w UPMC Children’s Hospital of Pittsburgh w Stanach Zjednoczonych. Tam profesor Jose Da Silva zakwalifikował chłopca do operacji.

- To ośrodek, który specjalizuje się w operacji plastyki serca metodą stożka i do którego zjeżdżają się pacjenci z całego świata. Nasza nadzieja odżywa, gdy otrzymujemy kwalifikację do przeprowadzenia operacji – piszą rodzice Leosia.

Szansa na uratowanie serca niespełna dwuletniego chłopca kosztuje jednak 1,5 miliona złotych. Lekarze wyznaczyli termin operacji na marzec 2021 roku, a to oznacza, że czasu na zebranie pieniędzy jest coraz mniej. Rodzice Leosia wciąż mają nadzieję, że dzięki pomocy dobrych ludzi uda im się uzbierać całą kwotę. Dzięki temu będą mogli zapewnić swojemu synkowi lepsze życie. Zdjęcie wykorzystane w artykule zostało opublikowane w serwisie Siepomaga.pl, gdzie rodzice chłopca prowadzą zbiórkę pieniędzy.

- Potrzebujemy Twojej pomocy! Doskonale wiemy, jak trudna misja nas czeka — panująca na świecie pandemia nie sprzyja otwieraniu zbiórek. Nie mamy innego wyjścia — tu chodzi bowiem o życie Leona, a jako rodzice zrobimy wszystko, by uratować jego serduszko – apelują.

Link do zbiórki TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł