Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie

Serce: napój oczyszczający tętnice
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski11.06.2020

Serce jest jednym z najważniejszych narządów w naszym ciele, który pracuje dosłownie non stop. Niestety zła dieta i nieodpowiedni tryb życia może powodować odkładanie się w naszych naczyniach zmian miażdżycowych. Na szczęście są sposoby na to, aby je oczyszczać.

Serce jest niezwykłym narządem, który może pracować nawet bez udziału mózgu, ponieważ tworzy własne impulsy wywołujące jego skurcz. Jednak chcąc się cieszyć jego dobrą kondycją, powinniśmy przykuwać szczególną uwagę do naszej diety oraz trybu życia.

Pokarmy bogate w tłuszcze nasycone mogą prowadzić do odkładania się lipidów w naszych tętnicach, a to prowadzi do powstawania niebezpiecznych zmian miażdżycowych. Niestety to właśnie one są najczęstszą przyczyną zawału serca, który dotyka coraz więcej osób. Dodatkowo specjalistów niepokoi fakt, że coraz młodsi pacjenci mają problemy z chorobami kardiologicznymi.

Plaża usłana krzyżami. Ludzie są oburzeniPlaża usłana krzyżami. Ludzie są oburzeniCzytaj dalej

Napój chroniący nasze serce

Oprócz zmian w diecie warto pomyśleć o produktach, które dodatkowo będą wzmacniać i chronić nasze serce. W internecie można znaleźć prosty przepis na napój, który oczyszcza nasze tętnice i zapobiega powstawaniu zmian miażdżycowych, co chroni nas bezpośrednio przed zawałem serca.

Do jego przygotowania wystarczą dosłownie 4 składniki, z których pozyskaniem nie będziemy mieć raczej najmniejszych problemów. Chodzi dokładniej o 4 główki czosnku, 4 średnie cytryny, korzeń imbiru i 2 litry wody.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. Aż 3 banki ostrzegają klientów przez trudnościami z dostępem do pieniędzy. Lepiej przygotuj gotówkę

Czosnek wraz z imbirem oraz umytą i pokrojoną cytryną wrzucamy do blendera i miksujemy do uzyskania jednolitej masy. Następnie wlewamy ją do garnka i zalewamy wodą. Tak przygotowaną miksturę należy zagotować i odstawić do wystygnięcie. Kiedy temperatura spadnie, trzeba ją jeszcze przecedzić przez sitko i przelać najlepiej do szklanej butelki.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, dzięki zawartym w nim składnikom nasze naczynia krwionośne powinny być bardziej elastyczne. Dodatkowo zapobiega osadzaniu się niebezpiecznych substancji na ich ścianach i oczyszcza je. Taki napój powinniśmy pić dwa razy dziennie najlepiej dwie godziny przed posiłkiem. Dawka w postaci jednej szklanki w zupełności wystarczy. Trzeba jednak pamiętać, aby po trzech tygodniach zrobić sobie 7 dni przerwy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVN
  2. Nagła, gigantyczna awantura w programie na żywo, prowadząca nie wytrzymała. Aż trudno uwierzyć
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Zbigniew Boniek w euforii podzielił się z Polakami radosną wiadomością. Gratulacje dla prezesa i jego żony

Następny artykuł