serce znów zaczęło bić
Obraz Silas Camargo Silão z Pixabay
Autor Klaudia Gaicka - 18 Listopada 2020

Serce mężczyzny przestało działać na skutek ciężkiego wypadku. Po 45 minutach wydarzyło się niebywałe

Historia 45-latka wydaje się nieprawdopodobna, jednak to prawda - jego serce znów zaczęło bić. Lekarze próbowali przewrócić mu puls aż przez 45 minut. Innowacyjna metoda oraz ich opór sprawiły, że pacjent przeżył.

Sądzili, że pacjent nie żyje, kiedy jego serce znów zaczęło bić, byli w szoku. Nieprawdopodobną historię Michaela Knapinskiego przedstawił portal Wprost.pl.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscyMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscyCzytaj dalej

Lekarze byli zdumieni, kiedy serce mężczyzny znowu zaczęło bić

Informacje o przypadku mężczyzny błyskawicznie obiegły media amerykańskie. 45-latek doznał wypadku podczas jazdy na nartach. Na tę wyprawę wybrał się z przyjaciółmi. Wspólnie zwiedzali Park Narodowy Mount Rainier.

– Byłem już blisko końca szlaku, gdy nagle zrobiło się ciemno i nic nie widziałem – wyznał 45-latek.

Z jego słów wynika, że w ogóle nie pamięta, co się stało. Najprawdopodobniej musiał upaść po straceniu przytomności. Na jego ciele były liczne siniaki i zadrapania.

Kiedy 45-latek nie trafił na wyznaczone spotkanie z przyjaciółmi, poważnie się oni zaniepokoili. Rozpoczęto poszukiwania ratunkowe, jednak warunki były bardzo trudne. Dopiero po południu akcja przyniosła skutek i udało się znaleźć mężczyznę.

Jego puls był ledwo wyczuwalny, aż w końcu akcja serca całkowicie ustała. Nie było słychać jego akcji aż przez 45 minut. Lekarze cały czas walczyli o jego życie, lecz nie sądzili, że to się mogło udać.

Eksperci zdecydowali się na metodę ECMO, która jest „najbardziej zaawansowaną formą sztucznego podtrzymywania życia”. Podczas jej trwania krew pacjenta dotleniana jest pozaustrojowo.

- Pracownicy Harborview po prostu nie zrezygnowali ze mnie. Wykonali kawał dobrej roboty, żeby utrzymać mnie przy życiu - wyznał 45-latek.

Ta historia pokazuje, jak oddanie lekarzy może doprowadzić do prawdziwego cudu. Wielu ekspertów dawno zrezygnowałoby z resuscytacji, jednak ci medycy nie chcieli odpuścić życia ani jednego pacjenta.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy
2.Przyjaciel Świerzyńskiego przerwał ciszę. Ujawnił całą prawdę, którą wszyscy mieli przemilczeć
3.Ministerstwo Zdrowie przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekord

Mocne słowa ratownika medycznego. Mocne słowa ratownika medycznego. "Ten system nie działa"Czytaj dalej

Pacjent odzyskał pełną przytomność już dwa dni po wypadku. Nie tylko serce odczuło skutki wypadku. Początkowo także nerki pacjenta nie funkcjonowały prawidłowo. Dodatkowo mężczyzna nabawił się licznych odmrożeń z powodu tego, że długo przebywał na mrozie, zanim go nie odnaleziono.

Kolęda w czasie koronawirusa. Pierwsze diecezje wydają oświadczeniaKolęda w czasie koronawirusa. Pierwsze diecezje wydają oświadczeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie skandalicznej ceremonii obiegło cały świat. Nie mieści się w głowie. W ich egzotycznej kulturze to norma
  2. Dinozaury mogły jednak wcale nie wyginąć, gdyby nie asteroida. Wyjątkowe odkrycie archeologów
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
  7. Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte? Najnowsze wiadomości, dla wielu zamknięcie oznaczałoby bankructwo

Następny artykuł