serce: nietypowy objaw na rękach
unsplash Callum Skelton
Autor Klaudia Gaicka - 21 Września 2020

Nietypowy objaw chorób serca. Lepiej dokładnie przyjrzeć się swoim dłoniom

Serce człowieka to jeden z jego najważniejszych organów. Bez przerwy pompuje krew, gdyby nie ono, nie byłoby nas. Ten niesamowicie ważny narząd stanowi centrum układu krwionośnego. Nie wielu wie, że objawy ciężkiej choroby serca mogą być widoczne na paznokciach człowieka.

Serce człowieka działa pompując krew. Dzieje się to podczas rozkurczów i kurczów komór organu. Ten niesamowicie ważny narząd stanowi prawdziwe centrum układu krwionośnego. Pracuje dosłownie cały czas, a każde zaburzenie, czy anomalia rytmu jego pracy odbija się na funkcjonowaniu organizmu. Serce dorosłego człowiek bije z szybkością ok. 70 razy na minutę. Z kolei u noworodków liczba uderzeń na minutę może nawet przekroczyć setkę.

Żal, że nie ma jej już z nami. Gabriela Kownacka walczyła z chorobą do samego końcaŻal, że nie ma jej już z nami. Gabriela Kownacka walczyła z chorobą do samego końcaCzytaj dalej

Serce mężczyzna było poważnie chore. Objawy tej choroby były widoczne na jego paznokciach. Kiedy dowiedział się, o czym świadczy ich wygląd, był w szoku

Wielokrotnie przy okazji opisywania wielu różnych schorzeń wspominaliśmy, jak ważny jest wygląd naszych paznokci. Bynajmniej nie chodzi tu o kwestie estetyczne, chociaż i one dla wielu są istotne, tylko o coś znacznie ważniejszego. Zmiany w wyglądzie paznokci mogą zwiastować wiele różnych schorzeń. Zaczynając od lekkich niedoborów witamin, przez nowotwory, kończąc na niebezpiecznej chorobie serca, jaką jest zapalenie wsierdzia.

Jak podaje portal Abczdrowie.pl, krwawe nacieki na palcach 49-letniego mężczyzny wyglądały jak cienkie drzazgi. Czasopismo ,,New England Journal of Medicine” uznało je za poważny objaw problemów zdrowotnych. Mowa nie tylko o zapaleniu wsierdzia, ale również o kilku innych schorzeniach.

Takie zmiany paznokci powstają wskutek krwotoków pod paznokciami, które z kolei spowodowane są przez pękające naczynia krwionośne. Są to zwykle czerwono-brązowe smugi o długości od jednego do trzech milimetrów. Krew, która przylega do płytki paznokcia, porusza się razem z nim podczas wzrostu.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Lidl rośnie jak na drożdżach. Nie zgadniesz ile sieciówka otworzyła sklepów w rok
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Niewątpliwie ten objaw wymaga prędkiej konsultacji u specjalisty, warto jednak znać również inne symptomy zapalenia wsierdzia. Stan ten jest stanem zapalnym jam serca i stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Objawy mogące świadczących o zapaleniu wsierdzia to: wysoka gorączka, szmery w sercu, dreszcze, bóle stawów, uczucie osłabienia, przyśpieszona akcja serca i szybsze męczenie się.

Nierozpoznane zapalenie wsierdzia może prowadzić do niewydolności serca, stanów zapalnych innych narządów i zawału.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat, leciał w powietrzu i nagle runął. Doszło do tragedii
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą cudowną funkcję. Wielu klientów jej nie zna i wielka szkoda

Następny artykuł