Since jako objaw choroby
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 23 Stycznia 2020

Since mogą być objawami wielu chorób. Niektóre z nich są bardzo niebezpieczne

Since to nic innego jak wynaczyniona krew, która zbiera się pod naszą skórą. Same z siebie nie są niebezpieczne, ale mogą świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych, których nie można bagatelizować.

Since najczęściej powstają na skutek lekkiego urazu, który doprowadza do pęknięcia naczynia krwionośnego, które jest pod naszą skórą. Zazwyczaj wystarczy kilka dni na to, aby taki siniak sam zniknął i nie pozostał po nim żaden ślad. Jednak u niektórych osób można zauważyć dużą tendencję do ich powstawania.

Oczywiście może to wynikać z tego, że ktoś jest dosyć nieporadny i nawet idąc po prostej drodze, może na coś wpaść. Mimo to, częste powstawanie sińców na naszym ciele powinno powodować zapalenie czerwonej lampki ostrzegawczej w naszej głowie. Wszystko dlatego, że może być to objaw wielu niebezpiecznych chorób.

Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyćNajczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

Since jako objaw choroby

Pierwszym skojarzeniem, które nasuwa się na myśl, gdy na naszej skórze często pojawiają się sińce, są zaburzenia w krzepliwości naszej krwi. Taki objaw może się pojawić na skutek anemii, małopłytkowości, czy też hemofilii, która nazywana jest chorobą królów. W tym przypadku przez braki pewnych elementów w krwi proces jej krzepnięcia jest znacząco osłabiony, przez co nawet delikatne zahaczenie o jakiś mebel może wywoływać krwawienie. Zdarza się nawet, że ciśnienie krwi, może doprowadzić do jej wynaczynienia.

Zaburzenia krzepliwości są szczególnie niebezpieczne w przypadku wszelkich ran, ponieważ zatamowanie takiego krwotoku jest niezwykle trudne i łatwo może dojść do wykrwawienia się pacjenta, lub pojawienia się wstrząsu hipowolemicznego.

Inną chorobą, która może się objawiać, właśnie poprzez częstsze pojawianie się sińców na naszym ciele jest marskość wątroby. Najczęściej powoduje ją nadużywanie alkoholu, jednak równie niebezpieczne jest zarażenie wirusem WZW. Marskość prowadzi do poważnego uszkodzenia wątroby, która w końcu przestaje funkcjonować. Często jedynym sposobem na leczenie jest przeszczep.

Co więcej, również niewydolność nerek może być powodem zbyt częstego powstawania sińców. Najczęściej pojawiają się pod oczami i towarzyszy im opuchlizna na powiekach. Nerki pełnią wiele istotnych funkcji w naszym organizmie, przez co ich niewydolność odbija się na całym ciele.

Niestety również białaczka stanowi chorobę, przy której sińce stanowią jeden ze wczesnych objawów. Jak podaje portal medonet.pl, nowotwór sprawia, że komórki naszej krwi produkowane są z wadami, które uniemożliwiają ich prawidłowe funkcjonowanie. Objawiać się to może na wiele sposobów, a jednym z nich jest łatwość w nabywaniu siniaków. Często pacjenci skarżą się też na obfite i uporczywe krwawienia z nosa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Nie jest jedyny, teraz ostrzega innych
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Śmiertelnie niebezpieczna choroba staje się coraz powszechniejsza. Eksperci zaobserwowali znaczący wzrost zachorowań
  4. Choroba sprzed lat wróciła. Specjaliści ogłosili epidemię
  5. Kayah jest nieuleczalnie chora. Choroba znacząco wpływa na jej życie
  6. Wystarczy podpalić liść laurowy i zostawić go na chwilę. Efekt? Przechodzi wszelkie oczekiwania, nieziemski

Następny artykuł