Popularne produkty wycofane ze sklepów Aldi
pixabay.com/Tumisu
Autor Barbara Bujar - 5 Lipca 2020

Plastik wykryty w popularnych produktach spożywczych. Podjęto decyzję o wycofaniu ich ze sklepów

Sklep ostrzega przed niebezpiecznymi produktami, w których znalezione zostały kawałki plastiku i inne zagrażające zdrowiu zanieczyszczenia. Czekolada i paprykarz wycofano już ze sprzedaży, jednak w dalszym ciągu mogą one znajdować się w domach klientów. Wszyscy, którzy zakupili w sieci Aldi produkty konkretnej partii powinni je wyrzucić lub zwrócić do sklepu.

Sklep wycofuje niebezpieczne produkty. Radio Zet informuje o niebezpiecznych konsekwencjach zakupów w sklepach sieci Aldi. W dwóch popularnych produktach, które bardzo często znajdują miejsce w koszykach klientów, zostały wykryte zagrażające życiu i zdrowiu nieprawidłowości. Przedstawiciele firmy podjęli już decyzję o wycofaniu wadliwej żywności ze sprzedaży, wciąż jednak mogą się ona znajdować w kuchennych szafkach klientów. Warto wiedzieć, że szkodliwe są tylko konkretne partie, o których poinformowało biuro prasowe sieci Aldi. Sklep oferuje możliwość zwrócenia towaru.

15-miesięczne dziecko śmiertelnie potrącone. Za kierownicą była matka15-miesięczne dziecko śmiertelnie potrącone. Za kierownicą była matkaCzytaj dalej

Sklep wycofał dwa produkty, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Warto sprawdzić, czy nie znajdują się one w naszych domach

O wadliwych produktach przedstawiciele sieci sklepów Aldi poinformowali w specjalnym komunikacie. Okazało się, że w popularnej czekoladzie i znanym wszystkim paprykarzu wykryto rażące nieprawidłowości. Zanieczyszczenia różnią się od siebie, jednak wszystkie stanowią zagrożenie dla zdrowia. W trosce o swoich klientów, biuro prasowe sieci podało konkretne partie produktów, na które w szczególności powinniśmy uważać.

Jak się okazuje, pierwszym z wymienionych produktów jest czekolada ze słonymi precelkami o szczegółach: 200 g CHATEAU (producent STORCK), kod kreskowy - 28011477, data przydatności do spożycia / numer partii - 01.07.2020 / N43B. W jej zawartości znalazły się kawałki plastiku, o czym poinformowano w oświadczeniu.

- W produkcie tym mogą znajdować się kawałki plastiku, co może stwarzać ryzyko dla zdrowia konsumentów (...) W ramach ochrony prewencyjnej konsumentów wycofaliśmy już ze sprzedaży ww. artykuł. Jednocześnie zapewniamy, że zaistniała sytuacja nie dotyczy innych artykułów marki CHATEAU oraz pozostałych produktów producenta STORCK, AUGUST KG – fragment komunikatu cytuje Radio Zet.

Drugi wadliwy produkt to paprykarz de luxe 210 g, kod kreskowy - 5902709580072, data przydatności do spożycia - 09.07.2020, producent - PIEROŻEK S.C. Z podanych informacji wynika, że jego zapach i smak daleko odbiegał od przyjętych norm, co mogło świadczyć o rozpoczynającym się procesie fermentacji. Oba produkty zostały już wycofane ze sprzedaży.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka jelita grubego. Szybkie rozpoznania zwiększa szanse na wyleczenie

2. Szykują nową opłatę, resort jest na "tak". Będziemy musieli dopłacać po 300 zł na zakupach

O wstrzymaniu sprzedawania wymienionych produktów zapewnili przedstawiciele sieci Aldi. Niestety nie rozwiązuje to jednak problemu w całości. Paprykarz i czekolada mogą nadal znajdować się w domach klientów. Z tego względu Aldi apeluje, aby wyrzucić wadliwą żywność lub zwrócić ją bezpośrednio do sklepu. Do tego procesu nie będzie wymagany paragon, który stanowi potwierdzenie zakupu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kłęby dymu na S8. Co tam się stało?
  2. Samolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwili
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Wielki sukces Igi Świątek. Polka była bezlitosna w trakcie turnieju, prawdziwa dominacja i wielkie zwycięstwo

Następny artykuł