Sklep znów wprowadza godziny dla seniorów
pixabay.com/MabelAmber
Autor Barbara Bujar - 10 Października 2020

To już oficjalne. Wracają godziny dla seniorów

Sklep to nie jedyne miejsce, w którym od przyszłego tygodnia zaczną obowiązywać godziny dla seniorów. Ponowne wprowadzenie obostrzenia zostało potwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce coraz bliższa jest tej, z którą mieliśmy do czynienia wiosną.

Każdy sklep ponownie wprowadzi godziny dla seniorów – taką decyzję, tuż po zebraniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, ogłosił w sobotę Mateusz Morawiecki. Sytuacja w Polsce zaczyna się powtarzać. Przypomnijmy, że od początku kwietnia tego roku w Polsce obowiązywały te same zasady. Od 10:00 do 12:00 zakupy mogły wówczas robić jedynie osoby po 60. roku życia. Teraz będzie podobnie, przedział czasowy dla seniorów będzie uznawany jednak także w innych miejscach.

GIS wydał ważne ostrzeżenie. Dotyczy wszystkich PolakówGIS wydał ważne ostrzeżenie. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Godziny dla seniorów wracają. Wprowadzi je nie tylko sklep

Jak ustalił TVN24 Biznes decyzja o powrocie do godzin dla seniorów zapadła w sobotę 10 października. Premier Mateusz Morawiecki od razu poinformował o niej Polaków. Podobnie jak wiosną osoby starsze będą mogły bezpiecznie skorzystać ze sklepu w przedziale od 10:00 do 12:00.Całkiem możliwe, że tak jak w kwietniu, zasada będzie obowiązywała od poniedziałku do piątku.

Godzin dla seniorów trzeba będzie przestrzegać już od najbliższego czwartku, czyli 15 października. Od tego dnia w ciągu wyznaczonego czasu do sklepu wpuszczane będą tylko osoby starsze. Wymóg ich wieku został jednak zmieniony. Nie wynosi już, jak poprzednio, 65 lat. Teraz bezpieczne zakupy będą mogli zrobić Polacy, którzy ukończyli 60. rok życia. Co więcej, zasada będzie obowiązywała nie tylko w sklepach.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego postanowił jak najbardziej ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego powiększył obszar funkcjonowania godzin dla seniorów. Od 15 października Polacy będą musieli przestrzegać w sklepach, a także w drogeriach i aptekach. Premier radzi też każdemu zminimalizowanie kontaktu z takimi osobami.

Dzisiaj grzeje: 1.Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Jego wpis w sieci wywołał prawdziwą burzę
2.Godziny dla seniorów już pewne. Podjęto decyzję ws. godzin otwarcia w sklepach
3.Dramatyczna sytuacja w Warszawie. Pacjenci wywożeni za miasto, co się dzieje?

- Od 15.10 w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach obowiązują godziny dla seniora; zaostrzone zostaną zasady epidemiczne w DPS i placówkach opieki; zalecamy maksymalne ograniczenie kontaktu dla osób nieaktywnych zawodowo pow. 70 r.ż. - przekazuje premier na Twitterze

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W sieci pojawiło się nagranie Roberta Makłowicza na promie. Co za widoki
  2. Szkoły wracają do zdalnego nauczania? Rząd podjął kluczowe decyzje, nikt się nie spodziewał
  3. Ludzi bez maseczek nazywa egoistami i socjopatami. Zrozpaczony lekarz apeluje do Polaków
  4. Najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia Doroty Gardias. Jak czuje się dziennikarka, która niedawno trafiła do szpitala?
  5. Eksperci alarmują. Pogoda może wpływać na skuteczność maseczek
  6. Najlepszy syrop na odporność, zaledwie 3 składniki potrafią zdziałać cuda. Rozprawi się z każdym przeziębieniem

Następny artykuł