Sklep: nowy zakaz, który popierają Polacy
pixabay_stevebp
Autor Damian Witoń - 26 Lipca 2020

Wkrótce w sklepach może powstać nowy zakaz. Większość Polaków jest za, a Wy?

Sklep jest miejscem, do którego regularnie chodzi zdecydowana większość z nas. To właśnie w nim możemy nabyć niezbędne do życia produkty. Wkrótce w każdym markecie na terenie kraju może zacząć obowiązywać zakaz, który popiera większa część społeczeństwa polskiego.

Sklep jest miejscem, które doskonale zna chyba każdy z nas. To właśnie z niego pozyskujemy najważniejsze produkty niezbędne do życia. Jednym z nich jest oczywiście żywność. W czasach epidemii koronawirusa bezpieczeństwo podczas zakupów stało się wyjątkowo ważnym tematem. Być może niedługo w życie wejdzie nowy zakaz, który poparła większość Polaków.

Dziewczynka urodziła się z okropną deformacją mózgu. Dzisiaj jest cudownym, błyskotliwym dzieckiemDziewczynka urodziła się z okropną deformacją mózgu. Dzisiaj jest cudownym, błyskotliwym dzieckiemCzytaj dalej

Sklep z żywnością regularnie odwiedza większość z nas. Możliwe, że niedługo w całym kraju zacznie obowiązywać nowy zakaz

Jak podaje portal zycie.news, specjaliści z CE Research i SYNO Poland stworzyli ankietę, w której zapytali Polaków o kwestię, która w ostatnim czasie jest przedmiotem ożywionej dyskusji. Chodzi o zakaz dotykania produktów spożywczych w sklepie.


W rezultacie badania opinii publicznej okazało się, że aż 71% ankietowanych jest za wprowadzeniem powyższego zakazu. Miałby on pomóc o ograniczeniu rozprzestrzeniania groźnych patogenów. Nie dotyczy to tylko wirusa SARS-CoV-2, ale też innych, niebezpiecznych drobnoustrojów, które są w stanie wywołać u człowieka choroby.


Chyba każdy z nas spotkał się w sklepie z sytuacją, w której klient przed zakupem produktu spożywczego, takiego jak chociażby owoc lub pieczywo, dotykał go w celu sprawdzenia jakości. Tego rodzaju zachowanie faktycznie może pozwolić nam na dokładniejsze zbadanie ewentualnego celu transakcji, jednak niesie za sobą duże ryzyko.

Dzisiaj grzeje: 1. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. NBP ma bardzo złe wieści dla pracowników. Niektóre marzenia muszą odłożyć w kąt


Wydaje się zatem, że w czasach epidemii koronawirusa, wprowadzenie zakazu dotykania produktów spożywczych jest dobrym pomysłem, który znalazł szerokie poparcie społeczne. Na ostateczne podjęcie decyzji co do jego akceptacji, będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.


Niezależnie od tego, czy zostanie wprowadzony, należy pamiętać o dokładnym myciu produktów przyniesionych do domu ze sklepu. Niebezpieczne bakterie i wirusy mogą bowiem dostać się na jego powierzchnię nie tylko na etapie leżenia na półkach marketu, ale także wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające sceny podczas pogrzebu. Żałobnicy nagle usłyszeli przeraźliwe krzyki z trumny, wszyscy zamarli
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Kim tak naprawdę była Ewa Milde i na co zmarła? Poruszająca historia niezwykłej polskiej aktorki znanej z "Czterdziestolatka";
  4. Wszyscy myśleli, że to zwykłe przeziębienie. 9-latek odszedł kilka dni po zdiagnozowaniu
  5. W popularnym serze wykryto listerię i gronkowce. GIS ostrzega, aby go nie jeść, jest niebezpieczny dla zdrowia
  6. Niebezpieczny składnik wykryty w dezynfekujących żelach do rąk. Można nawet od niego oślepnąć
  7. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor

Następny artykuł