Rozjaśnia przebarwienia i niweluje zmarszczki. Można ją kupić w każdej aptece za kilka złotych

Skóra: tani komsetyk, który kupimy w każdej aptece
fot. needpix.com
Autor Karol Zaborowski11.07.2020

Skóra ma ciągły kontakt z wieloma szkodliwymi substancjami, które mogą ją uszkadzać i przyspieszać starzenie się. Część z nich znajdziemy, chociażby w powietrzu, a inne dostają się do naszego organizmu z pożywieniem. Na szczęście w każdej aptece można kupić środek, który doskonale radzi sobie ze zmarszczkami i przebarwieniami.

Skóra tak jak inne części naszego ciała wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby zachowała odpowiedni stan. Często w drogeriach i innych sklepach można natrafić na kosmetyki, które kosztują naprawdę dużo, jednak nie musimy ich kupować, ponieważ w każdej aptece za dosłownie kilka złotych znajdziemy doskonały środek.

Dzięki niemu w swoim domowym zaciszu możemy pozbyć się przebarwień oraz zniwelować zmarszczki. Co więcej, opóźnia sam proces starzenia się naszej skóry, łagodząc skutki upływającego czasu.

Karetka czołowo zderzyła się z samochodem osobowym. W środku był pacjentKaretka czołowo zderzyła się z samochodem osobowym. W środku był pacjentCzytaj dalej

Tani kosmetyk, dzięki któremu nasza skóra wolniej się starzeje

Witamina C częściej kojarzona jest z odpornością i walką z przeziębieniem oraz grypą. Jednak może posłużyć również jako tani i niezwykle skuteczny kosmetyk, który zadba o naszą skórę. Wszystko dlatego, że witamina C jest naturalnym antyoksydantem.

Oznacza to, że niweluje działanie wolnych rodników, które właśnie odpowiedzialne są za starzenie się naszych komórek. Można ją kupić w każdej aptece zaledwie za kilka złotych. Najlepszym wyborem będzie zakup witaminy w formie płynnej, przez co o wiele łatwiej będzie nam ją rozprowadzić po skórze.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy zakrzepicy. Lepiej ich nie lekceważyć

2. Minister finansów zgadza się na nowy podatek. Ujawnił już nawet, kiedy opłata wejdzie w życie

Jednak niektóre preparaty mogą być dosyć tłuste. Przez to, jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, lepiej jest ją stosować na noc. Ewentualnie jeszcze w ciągu dnia w niewielkich ilościach. Można też dodać ją do swojego ulubionego kremu lub balsamu, aby wzbogacić jego działanie. Mimo to najlepiej sprawdzi się jako serum, przed nałożeniem kremu.

Pierwsze efekty pojawiają się bardzo szybko, bo zaledwie po 7 dniach. Chcąc wzmocnić wchłanianie, powinniśmy nakładać płyn na lekko wilgotną skórę. Jest to bez wątpienia prosty i tani sposób, który może wykorzystać każdy z nas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Stan aktora nagle się pogorszył. Co się stało?
  2. Uważajcie podczas spacerów w Warszawie i patrzcie pod nogi. "Po Bielanach grasuje morderca";
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet

Następny artykuł