Jak zapobiegać bolesnym skurczom mięśni
pixabay.com/composita
Autor Barbara Bujar - 14 Lipca 2020

Skurcze mięśni mogą być prawdziwym utrapieniem. Jak im zapobiegać?

Skurcze najczęściej atakują mięśnie nóg i pojawiają się w nocy lub w trakcie wysiłku fizycznego. Ich intensywność bywa różna, jednak zawsze wiąże się z bólem, który utrudnia człowiekowi normalne funkcjonowanie. Dolegliwość nie powstaje bez przyczyny. Może świadczyć o niedoborze ważnych minerałów lub sygnalizować o początku choroby. Aby do tego nie dopuścić, warto wiedzieć, jak skutecznie zabezpieczyć się przed powstaniem skurczów mięśni.

Skurcze to wyjątkowo bolesna dolegliwość, która najczęściej atakuje w nocy. Człowiek budzi się wtedy natychmiast i podejmuje próbę rozluźnienia swoich mięśni. Czasem udaje się to bardzo szybko, w niektórych przypadkach potrzeba do tego jednak dużo więcej czasu, a przede wszystkim cierpliwości.

Obszar, w którym skurcze pojawiają najczęściej, to mięśnie nóg. Ból łydek albo ud przeszkadza w ponownym zaśnięciu i staje się nieprzyjemnym doświadczeniem, którego człowiek kolejny raz chciałby uniknąć. Dzięki odpowiedniej suplementacji jest to możliwe.

Media obiegły smutne wieści. Policja odnalazła ciało młodej aktorkiMedia obiegły smutne wieści. Policja odnalazła ciało młodej aktorkiCzytaj dalej

Skurcze mięśni są bardzo bolesne. Istnieje sposób, aby uniknąć ich na dobre

Jak podaje Radio Zet, skurcze mięśni stanowią największe zagrożenie dla pewnych grup społecznych. Do jednej z nich należą sportowcy, których treningi nie odbywają się regularnie. Podjęcie wysiłku fizycznego, do którego organizm człowieka nie jest przyzwyczajony, bardzo często wpływa na zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej i mineralnej, co prowadzi do powstania bolesnej dolegliwości.

Ze zwiększoną częstotliwością skurcze mogą pojawiać się także u kobiet, które na co dzień noszą szpilki i buty na wysokim obcasie. Portal tłumaczy, że w ich przypadku jest to spowodowane długotrwałym i nienaturalnym układem stopy, do którego ta nie jest przystosowana.

Problemu częstych skurczów nie można bagatelizować. Może świadczyć on o rozwijającej się miażdżycy. W tym wypadku ból obejmuje całe nogi, a także biodra. Człowiek odczuwający taką dolegliwość, powinien od razu zgłosić się z nią do lekarza. W początkowym etapie specjalista zleci mu na pewno odpowiednią dietę i ćwiczenia fizyczne.

Nie wszystkie skurcze są jednak objawem choroby. W większości przypadków sygnalizują one o niedoborze ważnych minerałów w organizmie. Wtedy należy przyjąć odpowiednie suplementy, a w celu uniknięcia powrotu dolegliwości – stosować je regularnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje legendarny polski aktor

2. Wyniki z Niemiec nie pozostawiają wątpliwości. Polacy mieszkający w Niemczech pewni swojego wyboru

Pierwiastki, których brak w organizmie sygnalizowany jest za pomocą skurczów mięśni, to najczęściej magnez i potas. Aby uzupełnić ich zawartość, wystarczy zastosować gotowe suplementy, które stanowią wyposażenie każdej apteki. Specjaliści w szczególności polecają tabletki musujące, które charakteryzują się szybką wchłanialnością.

Oprócz magnezu i potasu dostarczą one nam także witaminę D, która bardzo korzystnie wpływa na pracę mięśni. Regularne stosowanie takich suplementów to idealna ochrona organizmu przed pojawieniem się skurczów. Sprawdzą się nawet u kobiet lubiących szpilki i osób, które wyrywkowo uprawiają sport.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Nagle wybuchł protest pod Pałacem Prezydenckim. Awantura, przepychanki, dzieje się teraz;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet

Następny artykuł