ślub odwołany
fot. https://unsplash.com/ Jeremy Wong Weddings
Autor Natalia Niewczas - 28 Sierpnia 2020

Lekarz odwołał swój własny ślub. Zachęca teraz innych do podobnej decyzji

Ślub i idące w parze z rodzinną uroczystością weselne zabawy zostawiają niebezpiecznym patogenom pełne pole do popisu. To, co ma być wyrazem radości, staje się okazją do przenoszenia wirusa z człowieka na człowieka. W dobie pandemii decyzję o organizacji ceremonii zaślubin warto dokładnie przemyśleć.

Ślub był już praktycznie gotowy: goście otrzymali zaproszenia, a wymarzona biała suknia, podobnie jak lśniące obrączki, czekała na przywdzianie. Mimo to narzeczeni postanowili odłożyć uroczystość w czasie. Decyzję z marszu wyjaśnia już jeden istotny fakt: pan młody z zawodu jest lekarzem.

Minister zdrowia nagle zmienia zasady kwarantanny. Szumowski złapałby się za głowęMinister zdrowia nagle zmienia zasady kwarantanny. Szumowski złapałby się za głowęCzytaj dalej

Ślub będzie musiał poczekać

Ten ślub zaczeka na lepsze, spokojniejsze czasy. Państwo młodzi postanowili bowiem nie bagatelizować związanego z koronawirusem zagrożenia. Na niebezpieczeństwo nie chcą narażać nie tylko siebie, ale i zaproszonych na uroczystość gości. Pan młody, który na co dzień pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie jako anestezjolog, co do słuszności podjętej decyzji nie ma żadnych wątpliwości.

Jak podaje portal twojezdrowie.rmf24.pl, anestezjolog Grzegorz Siwek widział w szpitalu niejedno. Jego zdaniem organizacja ślubu i wesela w czasach pandemii to po prostu za duże ryzyko.

- Jest coraz więcej chorych na COVID-19, którzy walczą o każdy oddech. Już nie przyjmujemy pacjentów z gorączką czy bólem mięśni. To już było. Planowałem wziąć ślub. W tej sytuacji jest to ryzyko. Ryzyko dla najbliższych, kolegów z pracy. Nie chciałbym zafundować komukolwiek tego, co na co dzień widzę w szpitalu - wyjaśnia lekarz.

Opinię anestezjologa podziela dr Rafał Mostowy, specjalista z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zdaniem eksperta organizowanie weselnego przyjęcia w obliczu obecnego zagrożenia epidemiologicznego jest nieodpowiedzialne.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe rozporządzenia dla wiernych. Obostrzenia dotknęły też księży
2. Żądają radykalnych zmian w prawie drogowym. Projekt ustawy już w Sejmie

- Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich jak odpowiedni dystans czy noszenie maseczek jest utopijne podczas wesel. (...) Takie imprezy są idealnym miejscem do tworzenia nowych ognisk. (...) Uważam, że organizacja dużych wesel w czasie pandemii jest nieodpowiedzialnym i złym pomysłem - tłumaczy dr Rafał Mostowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się, wprowadzają kolejny zakaz. Lista się poszerza
  2. Nieznana prawda o kierowcy Kaczyńskiego. W grę wchodzą kolosalne pieniądze
  3. Od 1 stycznia zapłacimy więcej za słodkie napoje, wszystko w trosce o zdrowie. Prezydent właśnie podpisał ustawę
  4. Sanepid pilnie wycofuje popularny produkt. Jest szczególnie niebezpieczny dla alergików
  5. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  6. 2-miesięczny chłopiec nagle przemówił. Co powiedział? Jest wideo

Następny artykuł