Piotr Rocki nie żyje
fot. unsplash.com/David Tomaseti
Autor Barbara Bujar - 2 Czerwca 2020

Miłośnicy sportu w żałobie. Nie żyje wybitny zawodnik

Śmierć Piotra Rockiego zaskoczyła wszystkich miłośników sportu. Przykra informacja w ekspresowym tempie obiegła całą Polskę. Trener i były zawodnik, m.in. Polonii Warszawa i Górnika Zabrze, odszedł w poniedziałek, 1 czerwca. O jego śmierci poinformował jego syn.

KS Ruch Radzionków informuje, że Piotr Rocki rozegrał 291 meczów w polskiej Ekstraklasie. Reprezentował barwy Polonii Warszawa, Górnika Zabrze, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Odry Wodzisław Śląski i Legii Warszawa. Strzelił w nich 44 gole. Z Radzionkowem związany był przez ostatnie lata życia, gdzie wchodził w skład sztabu trenerskiego. Jednym z podopiecznych Rockiego był jego młodszy syn, Kevin. śmierć sportowca sprawiła smutek w sercach wszystkich kibiców i bliskich mu osób. Koledzy i podopieczni z klubu opublikowali na Facebooku wspólne zdjęcia, do których jeden z nich dołączył wzruszający komentarz.

- Panie Piotrze, Piotrku, kapitanie! W imieniu moim i całej szatni Ruchu Radzionków dziękujemy Ci za wszystko! Byłeś i w dalszym ciągu będziesz dla nas wzorem sportowego wojownika. To był zaszczyt móc z Tobą występować w jednej drużynie i dzielić szatnie – napisał w imieniu wszystkich kapitan Marcin Trzonka.

23-latka myślała, że ma kamicę nerkową. Do domu wróciła z noworodkiem23-latka myślała, że ma kamicę nerkową. Do domu wróciła z noworodkiemCzytaj dalej

Nagła śmierć wybitnego zawodnika, o której poinformował jego syn

Jak informuje portal wp.pl, Piotr Rocki cieszył się ogromną popularnością dzięki swojemu stylowi gry, ale także otwartości. Kibice zawsze będą wspominać jego legendarne cieszynki albo odtańczenie krakowiaka, do którego zaprosił Jacka Ziarkowskiego, kiedy strzelił bramkę Wiśle Kraków. Do pamiętnych wyczynów dopisać z pewnością można też mecz z Górnikiem Zabrze, kiedy po zdobyciu bramki, Rocki postanowił zostać dyrygentem orkiestry górniczej.

O tym, że zawodnik nie żyje, zdecydował się poinformować jego straszy syn, Denis. Umieścił na Twitterze zdjęcie, które skomentował krótko, ale bardzo poruszająco.

- Niestety, tata przegrał swój ostatni mecz. Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia w imieniu rodziny. Tato Kocham Cię" – napisał.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy świadczące o przeciążeniu wątroby. Nie wolno ich lekceważyć

2. Porażające doniesienia prasy o Harrym i Meghan. Wybuchła kłótnia, konieczna była interwencja policji

Okazuje się, że Piotr Rocki trafił do szpitala w niedzielę 31 maja. Powodem tego było pęknięcie tętniaka. Lekarze, którzy zajęli się sportowcem, od razu oceniali jego stan jako bardzo poważny i wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Piotr Rocki zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. Miał zaledwie 46 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szykują się ogromne grzybobrania. Znalazł 7 grzybów w 1 miejscu
  2. Nie żyje poszukiwany chłopiec. Znaleziono ciało 4-letniego Marka
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Nie G7, a nawet już nie G8. Jest pomysł rozszerzenia wpływowej grupy państw, wiemy o jakich członków

Następny artykuł