Smog wpływa na łysienie
fpt. pixabay.com/SD-Pictures
Autor Karol Zaborowski - 22 Listopada 2019

Smog szkodzi nie tylko na płuca. Może też sprzyjać łysieniu

Smog w sezonie grzewczym staje się coraz bardziej dotkliwy dla mieszkańców zarówno dużych, jak i średnich miast. Często mówi się o wpływie zanieczyszczeń powietrza na nasze płuca, jednak smog szkodzi również na inne elementy naszego ciała.

Smog z każdym rokiem staje się coraz większym problemem w naszym kraju. Niestety już od kilku lat polskie powietrze jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w całej Europie. W najgorszych dniach oddychanie zanieczyszczonym powietrzem jest porównywany wręcz do wypalenia niemalże całej paczki papierosów.

Niestety wciąż nie opracowano skutecznej metody na walkę z zanieczyszczeniami powietrza. Wpływ na to ma fakt, że smog wywoływany jest przez wiele czynników, które zależne są w dużej mierze od naszego podejścia i zachowania. Co więcej, unoszące się w powietrzu szkodliwe substancje szkodzą nie tylko na nasze płuca.

Przez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguPrzez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguCzytaj dalej

Smog sprzyja łysieniu

O ile negatywny wpływ smogu na nasze płuca wydaje się oczywisty, bo w końcu tam trafiają przede wszystkim wszystkie zanieczyszczenia, to trzeba pamiętać, że również inne elementy naszego ciała mają styczność z toksynami i pyłami. Między innymi nasze włosy oraz skóra, na które również mają wpływ.

Jak donosi portal doz.pl, wedle badań przeprowadzonych przez specjalistów pyły zawarte w smogu hamują wytwarzanie protein odpowiedzialnych za kondycję naszych włosów oraz ich wzrost. Co więcej, skutki te pojawiły się już zaledwie po 24 godzinach od momentu wystawienia cebulek włosowych na kontakt ze szkodliwymi pyłami.

Naukowcy co jakiś czas wykazują kolejne negatywne skutki płynące z oddychania zanieczyszczonym powietrzem, co pokazuje tylko, jak mało wciąż wiemy o wpływie smogu na nasz organizm. Co więcej, patrząc na to, jak dużo teraz już ich znamy, widać, że jest on o wiele bardziej toksyczny, niż początkowo mogliśmy nawet podejrzewać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czosnek słynie ze swoich właściwości zdrowotnych. Niestety nie każdy jest dla nas dobry
  2. Leczy trądzik, wybiela zęby i oczyszcza z toksyn. Skuteczny środek, który kosztuje grosze
  3. Łosoś hodowlany jest jednym z najbardziej toksycznych produków. Producenci ukrywają przed nami prawdę
  4. Nowa metoda antykoncepcji dla mężczyzn. Działa nawet przez 13 lat

Następny artykuł