Smog: kiedy i jak powstaje
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 30 Listopada 2019

Jak i kiedy powstaje smog? Gdy jest widoczny lepiej unikać wychodzenia na zawnątrz

Smog z roku na rok staje się coraz większym problemem, co niestety widać doskonale po pomiarach, które są robione zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Jednak do powstania smogu potrzebne są konkretne warunki.

Smog dla wielu osób to nadmiar zanieczyszczeń powietrza, który utrzymuje się nad danym obszarem. Jest to poniekąd prawda, jednak aby te wszystkie zanieczyszczenia mogły utrzymać się nad miastem lub miasteczkiem, potrzebna jest mgła, ponieważ to ona skupia w sobie pył oraz spaliny. Bez mgły nie ma smogu.

Dodatkowo dzięki odpowiednim warunkom powstały smog nie rozwieje się, a będzie się unosił nad danym terenem. Właśnie w takie dni jest on dla nas najbardziej odczuwalny.

Wiele osób dodaje je do prawie każdej zupy. Kostki rosołowe mogą być dla nas naprawdę szkodliweWiele osób dodaje je do prawie każdej zupy. Kostki rosołowe mogą być dla nas naprawdę szkodliweCzytaj dalej

Kiedy jest najgorszy smog?

Zarówno do powstania, jak i utrzymania się smogu potrzebna jest odpowiednia wilgotność powietrza. Swoją rolę odgrywa również temperatura, która nie powinna być zbyt wysoka. To sprawia, że najgorszy smog tworzy się w słoneczne, wilgotne, chłodne i przede wszystkim bezwietrzne dni.

Wtedy właśnie powinniśmy w miarę możliwości unikać wychodzenia na dwór, a także zaopatrzyć się w produkty, które mają nas przed nim chronić. Oczywiście my jako zwykli ludzie nie możemy ot, tak stwierdzić, kiedy zanieczyszczenie powietrza w naszym mieście faktycznie jest niebezpieczne. Dlatego warto korzystać z aplikacji lub sprawdzić jakość powietrza bezpośrednio w internecie. Dzięki temu będziemy mieli pewność co do stanu powietrza, którym oddychamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

Następny artykuł