Soda oczyszczona z szamponem
Screen/Youtube/Domowe sposoby na zdrowie
Autor Karol Zaborowski - 8 Listopada 2019

Do zwykłego szamponu do włosów dodała sodę oczyszczoną. Spojrzała w lustro, a efekt przeszedł najśmielsze wyobrażenia

Soda oczyszczona stosowana jest do wielu celów, które mogą znacząco wybiegać poza granice naszej kuchni. Przypisuje się jej też różne wspaniałe właściwości, co nie zawsze okazuje się prawdą. Jednak w tym wypadku jej użycie jest jak najbardziej przydatne.

Soda oczyszczona mimo swojego niepozornego wyglądu ma naprawdę szerokie zastosowanie. Najczęściej używamy jej w kuchni, jednak znajdziemy całą masę prostych trików, które wymagają właśnie użycia sody. Część ludzi, chociażby odtyka nią swoje rury, jednak można jej też użyć w połączeniu ze zwykłym szamponem, aby polepszyć jego dobroczynne działanie na nasze włosy.

W internecie można znaleźć całą masę zastosowań dla sody oczyszczonej, chociaż niektóre z nich nijak nie mają się do rzeczywistości. Niekiedy są jej przypisywane wręcz niesamowite działania prozdrowotne, jednak lepiej uważać na tego typu doniesienia. Nie oznacza to jednak, że jest ona zupełnie bezużyteczna.

Trafiła do szpitala z potężnym bólem głowy, 2 dni później już nie żyła. Lekarze ostrzegają przed 7 niepozornymi objawamiTrafiła do szpitala z potężnym bólem głowy, 2 dni później już nie żyła. Lekarze ostrzegają przed 7 niepozornymi objawamiCzytaj dalej

Soda oczyszczona i szampon

W aptekach i drogeriach znajdziemy całą masę kosmetyków, które mają pomóc na kondycję naszej skóry czy też włosów. Niektóre z nich potrafią być niesamowicie wręcz drogie, przez co wielu osób zwyczajnie na nie nie stać. W takiej sytuacji niezwykle pomocna może się okazać właśnie soda oczyszczona.

Wystarczy nasypać trochę sody na dłoń, a następnie dodać do niej nasz ulubiony szampon. Potem zwyczajnie myjemy nasze włosy, dzięki czemu będą nie tylko czyste, ale również o wiele łatwiej będzie je ułożyć. Dodatkowo soda zadba o to, aby włosy o wiele lepiej wchłaniały dobroczynne składniki, które znajdziemy, chociażby w odżywkach.

Kolejnym sposobem, dzięki któremu bardzo łatwo zadbamy o wygląd naszych włosów, jest użycie kurzego jajka, a dokładniej jego żółtka. Pomaga to szczególnie na przesuszone oraz łamliwe włosy. Aby przygotować odżywczą miksturę, potrzebujemy jedno żółtko, łyżeczkę oliwy, a także łyżeczkę soku z cytry. Tak przygotowaną miksturę dokładnie mieszamy i nakładamy na naszą głowę. Potem pozostawiamy ją na naszych włosach na kilka minut i spłukujemy letnią wodą. Pierwsze efekty, powinny się pojawić bardzo szybko.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważyła 300 kg i zoperowali jej żołądek. Po roku stanęła przed lekarzem i nie mógł jej rozpoznać
  2. Kolor stolca może być pilnym alarmem o Twoim zdrowiu. Jeden z nich świadczy o raku i innych paskudnych chorobach
  3. Ważyła zaledwie 20 kilo i o mało co nie umarła. Straszne zdjęcia walczącej z anoreksją kobiety

Następny artykuł