sok z aronii
fot. https://pixabay.com/ nullahumana
Autor Natalia Niewczas - 18 Sierpnia 2020

Oczyszcza organizm i wspaniale smakuje. Nasze babcie stosują go od lat

Sok z aronii to doskonały, codzienny wybór dla tych, którym w szczególny sposób leży na sercu zachowanie dobrego zdrowia na długie lata. Dobroczynnego wpływu na ludzkie ciało tego sporządzonego z drobnych, rosnących na krzewach owoców napoju wprost nie sposób nie docenić. Zachwyca nie tylko jego zbawienne działanie na organizm, ale i wspaniały smak.

Sok z aronii wpływa pozytywnie nie tylko na samo zdrowie, ale i estetykę ludzkiego ciała. Wszystkich dbających o wygląd ucieszy fakt, że napój poprawia kondycję skóry. Co więcej, przyczynia się również do zahamowania procesów jej starzenia.

Niespodziewana dymisja w Ministerstwie Zdrowia. Odchodzi jeden z czołowych politykówNiespodziewana dymisja w Ministerstwie Zdrowia. Odchodzi jeden z czołowych politykówCzytaj dalej

Sok z aronii to bogactwo zdrowotnych korzyści

Za obszerną paletę prozdrowotnego działania soku z aronii odpowiada wysoka zawartość witaminy P - to właśnie ta mieszanina związków z grupy flawonoidów nadaje owocom aronii charakterystyczny, ciemny kolor, jednocześnie chroniąc je przed drobnoustrojami. Spożywanie soku z aronii skutkuje tym samym efektem w obrębie ludzkiego ciała.

Jak podaje portal żywienie.abczdrowie.pl, aronia stanowi również ważne źródło przeciwutleniaczy. Związki wpływają na wygląd skóry i ogólne samopoczucie, lecz są powszechnie doceniane przede wszystkim z powodu swej roli w zapobieganiu powstawania złośliwych nowotworów. W soku z aronii znajdziemy także witaminy A, C i E oraz wartościowe minerały: cynk, magnez, potas czy wapń.

Sok z aronii spożywany regularnie przyczyni się do łagodzenia problemów ze strony układu trawiennego, zwłaszcza w przypadku zaparć lub wzdęć. Napój poleca się także osobom cierpiącym na zespół jelita drażliwego oraz tym, które pragną oczyścić organizm z toksyn. Aronia świetnie sprawdzi się w roli naturalnego odkurzacza i wymiecie z ciała zarówno szkodliwe wolne rodniki, jak i nadmierne złoża cholesterolu bądź glukozy, co czyni ją owocem szczególnie wartościowym dla diabetyków.

Picie szklanki aroniowego soku dziennie powinni rozważyć także ci, którzy, na przykład ze względu na wykonywaną pracę, spędzają dużo czasu przed komputerem. Aronia pomaga zredukować negatywne skutki długotrwałej ekspozycji na tak zwane "światło niebieskie monitora", a ponadto hamuje rozwój jaskry i zaćmy. Nieoceniony jest również wpływ soku z aronii na wygląd, zwłaszcza na kondycję skóry. Włączenie do diety aroniowego napoju przełoży się na wzmocnienie paznokci i włosów.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Przełomowa decyzja Biedronki. Wpłynie na wartość naszego koszyka

Decydując się na zakup soku z aronii w sklepie, warto dobrze zapoznać się ze składem produktu, zanim wyląduje w kuchennej spiżarni. Choć z powodów logistycznych zakup napoju często jest dobrym rozwiązaniem, niektórzy producenci niepotrzebnie “ulepszają” sok na przykład poprzez zbędny dodatek w postaci cukru. Oczywiście równie wartościowy sok z aronii można przygotować również w zaciszu własnego domu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Doszło do tragedii, jest ofiara. Policja przekazała przykre informacje
  2. Rossmann rozbija bank. Można zaoszczędzić kilkaset złotych
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policji

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł