Sok z buraka znacząco wpływa na zdrowie. Pewna blogerka postanowiła opisać efekty picia tego napoju
unsplash.com/ K15 Photos
Autor - 1 Lipca 2020

Przez tydzień piła sok z buraków. Efekty okazały sięzaskakujące

Sok z buraków nie tylko pomaga obniżyć ciśnienie krwi, ale również jest cenny dla wątroby. O korzyściach płynących z picia soku z buraków postanowiła przekonać się pewna blogerka. Efekty eksperymentu nadzwyczaj ją zaskoczyły.

Sok z buraków ma korzystne działanie na organizm, pomaga obniżyć ciśnienie i zadbać o zdrowie naczyń krwionośnych. Jest to zdrowy, pełen witamin i soli mineralnych napój, który świetnie uzupełnia codzienną dietę.

Pijąc sok z buraka, z pewnością zachowamy zdrowie na dłużej. Napój ten poprawia pracę układu pokarmowego, stymuluje przemianę materii, pomaga oczyszczać organizm z jej szkodliwych produktów, a także odkwasza go, dzięki czemu wspomaga odchudzanie. O zaletach soku z buraka postanowiła przekonać się pewna blogerka, która podzieliła się na swojej stronie efektami tygodniowego eksperymentu.

Urodziła stojąc w korku. Karetka nie mogła dotrzeć na miejsce, pomogli policjanciUrodziła stojąc w korku. Karetka nie mogła dotrzeć na miejsce, pomogli policjanciCzytaj dalej

Sok z buraka znacząco wpływa na zdrowie. Pewna blogerka postanowiła opisać efekty picia tego napoju


Sok z buraków jest stosunkowo niskokalorycznym napojem. 100 g czystego soku to około 45 kcal. Jednocześnie wysoka zawartość błonnika sprawia, że dłużej towarzyszy nam uczucie sytości. Jak podaje portal chillizet.pl, buraki to warzywa, które są wyjątkowo wartościowe dla naszego zdrowia. Stanowią naturalne źródło żelaza, dlatego zaleca się je osobom, które są narażone na anemię.


Warzywa te mają ponadto zbawienne działanie podczas chorób, które obniżają poziom hemoglobiny, jak np.: nowotwory. Buraki zwiększają wówczas przyswajanie tlenu przez komórki, jednocześnie wspomagając układ krwionośny.


Co więcej, warzywa te regulują poziom cholesterolu w organizmie i zmniejszają ciśnienie krwi, dlatego idealnie sprawdzą się u osób cierpiących na nadciśnienie. Jedną z najważniejszych właściwości buraków jest to, że chronią przed działaniem wolnych rodników, wpływających na rozwój raka.


Blogerka, która zdecydowała się na zrobienie buraczanego eksperymentu, postanowiła przez tydzień każdego dnia wypijać kieliszek soku wyciśniętego z tego warzywa. Dziewczyna nie przepada za jego smakiem, jednak mimo to podjęła się wyzwania. Kryzys nastąpił trzeciego dnia. Wówczas blogerka musiała zmieszać sok z buraka z napojem żurawinowym.


Eksperyment poskutkował tym, że pomimo wielkiego poświęcenia dziewczyna nie zauważyła żadnych efektów. Jedyne co pozostało po piciu soku to nieprzyjemne wrażenia smakowe.


Blogerka zwątpiła w cudowne działanie buraków, jednak należy podkreślić, że stosowanie tego specyfiku może mieć wpływ dopiero po dłuższym okresie. Poza tym być może potrzebne by były specjalistyczne badania, które określiłyby, jakie zmiany zaszły w organizmie dziewczyny.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakujące

2. 500 plus. Ogromna zmiana ws. wniosku na 2021 rok


Powinno się je jednak spożywać z umiarem, ponieważ mocno podwyższają poziom cukru we krwi i są nieco bardziej kaloryczne od pozostałych warzyw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Awantura między zwolenniczkami Trzaskowskiego i Dudy przerodziła się w prawdziwą bójkę. W ruch poszedł różaniec
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz po pandemii. Prawdziwy pogrom, rywalki bez szans

Następny artykuł