Sok z brzozy: właściwości
pixabay_FreePhotos
Autor Damian Witoń - 20 Marca 2020

Od lat stosowany jest w medycynie ludowej. Posiada wiele niezwykłych właściwości zdrowotnych

Sok z brzozy wykazuje wiele ciekawych i cennych dla organizmu człowieka właściwości. Stosowanie go może bardzo korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Dowodzi temu skuteczne wykorzystywanie produktu w medycynie ludowej od setek lat.

Sok z brzozy doceniali już nasi przodkowie, stosując go w walce z różnymi dolegliwościami. Pozyskuje się go z pnia oraz młodych pączków i liści drzewa. Ma wiele cennych dla zdrowia człowieka właściwości leczniczych, dlatego warto się nim zainteresować.

Z ostatniej chwili: premier wprowadził stan epidemii w całej PolsceZ ostatniej chwili: premier wprowadził stan epidemii w całej PolsceCzytaj dalej

Sok z brzozy posiada wiele właściwości zdrowotnych. Warto zacząć go używać

Działanie soku z brzozy wykorzystywane jest od lat. Produkt znalazł szerokie zastosowanie w medycynie ludowej, której stał się nieodłączną częścią. Dziś wiele osób wraca do dawnych zwyczajów i również sięga po sok, aby zadbać o swoje zdrowie i uporać się z różnego rodzaju dolegliwościami.

Najcenniejszy z uwagi na swoje właściwości jest płyn pozyskiwany z pnia brzozy zwany oskołą lub bzowiną. Zawiera on najwięcej witamin i soli mineralnych. Jednakże duże korzyści może przynieść nam również picie soku wyciśniętego z liści lub dojrzewających pączków drzewa. Produkt pozyskiwany jest na przełomie marca i kwietnia.

Sok z brzozy pomaga osobom, które cierpią na bóle reumatyczne. Poleca się im wcieranie go w bolące miejsca. Płyn wyciśnięty z liści drzewa wykazuje działanie moczopędne i odtruwające organizm, dzięki czemu picie go, może uchronić nas przed powstawaniem kamieni nerkowych. Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, oskoła wzmacnia układ opdornościowy człowieka, co zmniejsza znacznie ryzyko wystąpienia u niego infekcji wirusowych.

Według medycyny ludowej sok z brzozy może mieć również działanie przeciwnowotworowe. W największym stopniu zapobiega powstawaniu raka płuc, a co za tym idzie, polecany jest szczególnie palaczom. Płyn pozyskiwany z pączków drzewa posiada właściwośći przeciwgorączkowe, a także pomaga w łagodzeniu bólów gardła, bólów mięśniowych i bólów kości. Może być także bardzo cenny dla osób, które cierpią z powodu wrzodów, ponieważ łagodzi objawy chorób układu pokarmowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Piąta ofiara śmiertelna w Polsce. Liczba zarażonych stale rośnie

2. Emerytury zawieszone przez stan epidemiczny? ZUS i Poczta Polska zabrały głos, już wszystko jasne

Sok z brzozy jest bogatym źródłem wielu cennych witamin i minerałów. Znajdziemy w nim, chociażby witaminy z grupy B, witaminę C, potas, magnez, fosfor, wapń, żelazo czy miedź. W związku z tym polecany jest osobom, które cierpią na anemię. Zalecane dawkowanie produktu wynosi ćwierć szklanki, wypijane 3 razy dziennie przez okres od 2 do 3 tygodni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek
  2. Koronawirus w Polce: nie żyje ceniony lekarz. Był zarażony, przyczyna śmierci nie jest jasna
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Następny artykuł