Sól emska to znany sposób na pozbycie się kaszlu. Wyjaśniamy, kto może ją zażywać

Sól emska na kaszel
pixabay.com/onefox
Autor Barbara Bujar04.12.2020

Sól emska w postaci tabletek to doskonały sposób na pozbycie się kaszlu, który w okresie jesienno-zimowym często towarzyszy grypie lub przeziębieniu. Produkt nie tylko pomaga odkrztuszać wydzielinę, ale także zmniejsza uczucie drapania w gardle. Eksperci polecają go zarówno na kaszel suchy, jak i mokry.

Rozwiązaniem na alergię lub jesienno-zimowe infekcje może okazać się sól emska. Niepozorny produkt posiada wiele właściwości zdrowotnych, które sprawdzają się przede wszystkim podczas kaszlu. Występuje w postaci tabletek do ssania lub tabletek musujących przeznaczonych do rozpuszczenia w wodzie.

Maseczki również w domu? Nowe wytyczne dotyczące zakrywania ust i nosa, WHO przedstawiło swoje zaleceniaMaseczki również w domu? Nowe wytyczne dotyczące zakrywania ust i nosa, WHO przedstawiło swoje zaleceniaCzytaj dalej

Właściwości zdrowotne soli emskiej

Jak podaje Medonet, sól emska charakteryzuje się właściwościami sekretolitycznymi. Dzięki temu pobudza gruczoły błony śluzowej układu oddechowego do wydzielania rzadkiego śluzu. Wpływa także na proces oczyszczania dróg oddechowych i umożliwia łatwe odkrztuszanie.

W związku z właściwościami alkalizującymi sól emska polecana jest do zwalczania kaszlu mokrego. Produkt działa podobnie do środków wykrztuśnych, które pomagają odkrztusić wydzielinę, a jednocześnie zmniejszają poziom lepkości śluzu, który osadza się w oskrzelach.

Sól emska znajduje także zastosowanie w leczeniu kaszlu suchego. Tabletki zmniejszają uczucie drapania w gardle, które staje się bardziej nawilżone i nie odczuwa także dużego dyskomfortu. Zarówno w kaszlu suchym, jak i mokrym, pacjenci częściej decydują się na tabletki do ssania.

Naturalny lek okazuje się przydatny również w przypadku zapalenia oskrzeli lub zapalenia gardła. W trakcie obu chorób istotne są właściwości nawilżające, którymi cieszy się sól emska. Bardzo ważna jest także zdolność odkażania i usuwania zanieczyszczeń układu oddechowego na zewnątrz.

Podrażnione gardło i uciążliwa wydzielina, którą nie łatwo jest odkrztusić, to dolegliwości, z którymi zmagają się nie tylko chorzy, ale także palacze. Osoby, które nałogowo palą wyroby tytoniowe, mogą z biegiem czasu zacząć zmagać się z kaszlem. Stosowanie soli emskiej z pewnością przyniesie im ulgę. W ich przypadku problem całkowicie zniknie jednak dopiero po rozstaniu się z papierosami.

Naturalne tabletki doskonale sprawdzą się także podczas zgagi lub nadkwasoty. Z ustaleń serwisu wynika, że sól emska działa zobojętniająco na kwaśną treść żołądka, dzięki czemu nie pozwala kwasom trawiennym na podrażnianie przełyku i całego układu pokarmowego.

Tabletki soli emskiej cieszą się bardzo naturalnym, a przy tym bezpiecznym składem. Lek zawiera między innymi benzoesan sodu oraz liczne sole alkaliczne, takie jak bromek, siarczan czy wodorowęglan sodu. W tabletkach musujących znajduje się także kwas organiczny, dzięki któremu produkt rozpuszcza się w wodzie.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Diagnoza spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Mała Sandra potrzebuje najdroższego leku na świecieDiagnoza spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Mała Sandra potrzebuje najdroższego leku na świecieCzytaj dalej

Pomimo wielu zalet soli emskiej i bezpiecznej zawartości jej tabletek przyjęcie leku należy skonsultować z lekarzem. Każda ingerencja w organizm – nawet naturalna – może przynieść niepożądane skutki uboczne.

Kobieta śmiała się podczas USG, myśląc, że jej dziecko puszcza bańki. Gdy lekarz wyjawił jej czym są naprawdę natychmiast pobladłaKobieta śmiała się podczas USG, myśląc, że jej dziecko puszcza bańki. Gdy lekarz wyjawił jej czym są naprawdę natychmiast pobladłaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł