sor nie przyjął 80-latki
pixabay StockSnap
Autor Klaudia Gaicka - 28 Lipca 2020

80-latka bała się, że pękła jej endoproteza. Ujawniła jak na SOR-ze została potraktowana przez personel

SOR powinien pomóc 80-letniej pacjentce, która czekała aż 6,5 godziny. Kobieta w końcu musiała zrezygnować, ponieważ w domu miała insulinę, a choruje ona na cukrzycę. Pacjentka zwraca uwagę na to, jak wcześniej była traktowana w tym samym szpitalu. Wypowiada się również odnośnie do rzekomej refundacji leków.

SOR powinien nieść pomoc potrzebującym. Niestety wielu z nich rezygnuje z powodu tego, jak długo muszą czekać na jakąkolwiek pomoc. Tak było w przypadku 80-letniej pacjentki z Warszawy, która musiała przyjąć lek o odpowiedniej porze, więc musiała zrezygnować z oczekiwania na swoją kolej w szpitalnej poczekalni.

Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Łukasz Szumowski przyznał, czego obawia się najbardziej podczas drugiej faliNiepokojące słowa Ministra Zdrowia. Łukasz Szumowski przyznał, czego obawia się najbardziej podczas drugiej faliCzytaj dalej

SOR nie pomógł 80-letniej pacjentce

Niestety sytuacja nie jest odosobniona. Każdego dnia tysiące ludzi w potrzebie czeka na swoją kolej tam, gdzie powinno im się ofiarować natychmiastową pomoc. Historię pacjentki poznajemy dzięki Medexpress.

- W Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie czekałam 6,5 godziny na konsultację lekarską. Choć tłumaczyłam, że jestem cukrzykiem insulinozależnym i najpóźniej o godz. 22 muszę wziąć insulinę, to niestety nikogo to nie obchodziło... - powiedziała Medexpressowi 80-letnia pacjentka Hanna Radzikowska.

Pani Hanna dwa lata temu miała przeprowadzoną endoprotezę prawego kolana. Przewróciła się, kiedy była sama. W obawie przed tym, że podczas upadku jej proteza mogła się uszkodzić, udała się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego o własnych siłach.

- Niestety nie było wokół mnie ludzi. Musiałam liczyć na samą siebie. Udało mi się wstać. Bałam się, że pękła mi endoproteza, dlatego poszłam na SOR do Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. Zmierzono mi temperaturę i tętno. - wspomina pacjentka.

Po 6,5 godziny czekania pani Hanna musiała udać się do domu. Nie miała ze sobą insuliny, więc jej dalszy pobyt na SOR był niemożliwy.

- Wcześniej bardzo dobrze mnie traktowano. Zajmowano się mną od razu. Podczas epidemii koronawirusa o wiele trudniej jest się dostać do lekarza. Obecnie odwołano mi specjalistów takich jak: diabetolog, endokrynolog. USG tarczycy, zabieg zaćmy także został anulowany. Na 6 sierpnia zostałam zapisana do kardiologa. Z tego, co wiem, wizyta ta też będzie odwołana. - wymienia pacjenta.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat ws. noszenia maseczek
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Niemcy błyskawicznie wykupują ze sklepów jeden produkt. Nawet w hurtowniach już pustki

80-latka ma nie tylko cukrzycę i endoprotezę, ale również migotanie przedsionków i problemy z tarczycą. W jej przypadku brak odpowiednich wizyt kontrolnych może bardzo zaszkodzić zdrowiu lub nawet życiu.

- Rząd kłamie, twierdząc, że leki dla osób 75+ są darmowe. Miesięcznie wydaję minimum 500 złotych. Dlatego denerwuje się, gdy słyszę, że dla starych ludzi leki są bezpłatne. - dodała pacjentka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krzysztof Jackowski przepowiedział, co stanie się w Polsce we wrześniu. Czy uczniowie wrócą do szkół?
  2. Z ostatniej chwili: Mężczyzna zaginął w wodzie. Ludzie tworzą łańcuch życia nad Zegrzem
  3. PKO BP ma dla swoich klientów niebywałą niespodziankę. Możecie się zdziwić;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł