Po 12 latach w śpiączce chcieli odłączyć kobietę od aparatury. Wydarzył się jednak prawdziwy cud

Śpiączka Lyndee trwała 12 lat. Kobieta obudziła się, kiedy rodzina postanowiła odłączyć ją od aparatury
unsplash.com/ Sharon McCutcheon
Autor 27.05.2020

Śpiączka może utrzymywać się kilka godzin, a nawet kilkadziesiąt lat. 45-letnia Lyndee, która 12 lat była w stanie głęboko zaburzonej świadomości, przebudziła się tuż przed odłączeniem jej od aparatury.

Śpiączka to stan głębokiej i długotrwałej utraty przytomności, w czasie którego chorego nie można obudzić żadnym bodźcem dźwiękowym czy czuciowym. Może on rozwinąć się na skutek urazu głowy, co zdarza się w ponad 50 proc. przypadków.

Bywa jednak, że do śpiączki dochodzi w wyniku zatrucia lekami, powikłań cukrzycy i niewydolności niektórych narządów. Stan ten może trwać kilka dni, tygodni lub wiele lat.

Znany lekarz z Łodzi porównał szczepienia z ludobójstwem. Naczelny Sąd Lekarski nałożył na niego surową karęZnany lekarz z Łodzi porównał szczepienia z ludobójstwem. Naczelny Sąd Lekarski nałożył na niego surową karęCzytaj dalej


Śpiączka Lyndee trwała 12 lat. Kobieta obudziła się, kiedy rodzina postanowiła odłączyć ją od aparatury


Śpiączka to stan, w którym najczęściej znajdują się osoby po ciężkich urazach głowy, będących wynikiem, np. wypadku samochodowego lub upadku z wysokości. Śpiączka może się również pojawić w przebiegu licznych chorób, np. cukrzycy.


Niezależnie od przyczyn stan głęboko zaburzonej świadomości to wielki dramat zarówno dla chorego, jak i jego rodziny. Opieka nad pacjentem jest trudna i kosztowna.


Śpiączka u 45-letniej Lyndee pojawiła się z zupełnie niewiadomych przyczyn. Kobieta mieszkała w Phoenix razem z mężem i synem Stevenem. To on znalazł ją w leżącą na podłodze i nieprzytomną. Choć Lyndee wciąż żyła, zapadła w głęboką śpiączkę.


Pacjentka znajdowała się w stanie głęboko zaburzonej świadomości aż 12 lat. W tym czasie jej bliscy stracili nadzieje, że kiedykolwiek się obudzi. Lyndee nie reagowała na żadne bodźce, a jej mózg przestał pracować. Po tak długim czasie odłączenie kobiety od aparatury wydawało się rozsądnym wyjściem. Gdy decyzja została podjęta, cała rodzina Lyndee przyszła się z nią pożegnać.


Na samym końcu do łóżka zbliżył się mąż kobiety. Kierowany resztkami nadziei szepnął Lyndee do ucha: “Dlaczego nie walczysz, potrzebuję Cię.” Wówczas stało się coś zdumiewającego. Pacjentka odpowiedziała swojemu mężowi: “Przecież walczę!”.


W tamtym momencie kobieta sama nie zdawała sobie sprawy, że powiedziała to głośno. Lyndee “krzyczała” już wcześniej, ale nikt jej nie słyszał. Bliscy pacjentki nie mogli uwierzyć, w to, co się stało. Trudno sobie wyobrazić, czym dla rodziny Lyndee była ta chwila.


45-latka dochodziła do siebie przez jakiś czas. Nigdy nie wyjaśniono, czym został wywołany stan kobiety, ani co przerwało śpiączkę. Gdy Lyndee się obudziła, postanowiła opowiedzieć swoją historię.

Dzisiaj grzeje: 1. Profesor Krzysztof Simon ostrzega. "Absurdem jest mówienie, że mamy już wszystko za sobą"

2. 5-latka zawsze po kolacji wychodziła z domu. W końcu tata poszedł za nią i pobladł, natychmiast sięgnął po telefon


Kobieta nie wie, jak długo była świadoma. Jak wspomina, za każdym razem, gdy ktoś przy niej był i mówił do niej, traciła świadomość i ją odzyskiwała. Jak podaje portal webniusy.com, Lyndee zdawała sobie sprawę, że rodzina chce ją odłączyć od aparatury.


Kobieta bała się o swój los, dlatego walczyła jeszcze bardziej. Dziś apeluje do rodzin, które mają bliskich w śpiączce.


- Mówcie do nich, to bardzo pomaga, prawdopodobnie usłyszą Wasze słowa, a one dodadzą im sił do walki.- informuje Lyndee.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści
  2. Agnieszka Hyży przerwała milczenie. Powiedziała całą prawdę o swoim mężu: „To nasze ostatnie wspólne zdjęcie”
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł