Samochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekł

strajk kobiet Warszawa
pixabay.com/fsHH
Autor Natalia Niewczas27.10.2020

W Polsce trwa strajk kobiet, obywatele tłumnie wychodzą na ulicę. Olbrzymi społeczny sprzeciw wywołała decyzja Trybunału Konstytucyjnego, która zakazuje aborcji eugenicznej. Podczas jednego z protestów doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

Ogólnopolski strajk kobiet trwa już od czwartku, gdy została ogłoszona decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. W stolicy kraju doszło do nieprzewidzianego zdarzenia, w uczestniczki strajku wjechał samochód. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Strajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydentaStrajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydentaCzytaj dalej

Nie ustaje strajk kobiet, w dwie uczestniczki protestu wjechał samochód

Trwający od kilku dni strajk kobiet budzi ogromne emocje, tłumy przemierzają ulice miast. W Warszawie doszło do niebezpiecznego incydentu - w dwie uczestniczki protestu wjechał samochód. Jedna z nich trafiła do szpitala.

Jak podaje portal rmf24.pl, do zdarzenia doszło podczas strajku kobiet na Mokotowie. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka.

Informacje w sprawie incydentu przekazywał między innymi przedstawiciel stołecznej policji. W uczestniczki strajku kobiet wjechało osobowe auto marki BMW.

- Samochód marki bmw wjechał w dwie kobiety protestujące na Mokotowie. Jedna z nich trafiła do szpitala. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia - informuje podkom. Piotr Świstak.

Funkcjonariusz dodaje, że jedna z pań trafiła do szpitala z lekkimi obrażeniami ciała. Druga uczestniczka strajku kobiet oddaliła się od miejsca zdarzenia.

Dzisiaj grzeje: 1.Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
2.Dotarliśmy do kobiety zrzuconej ze schodów kościoła na proteście. Jej relacja oburza, doszło do niewyobrażalnych scen
3. Wojsko wyjdzie na ulice. Nagła decyzja Morawieckiego

Chciał zrobić test na COVID. Usłyszał bulwersującą odpowiedźChciał zrobić test na COVID. Usłyszał bulwersującą odpowiedźCzytaj dalej

W Warszawie dnia 26 października protest przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego zaczął się o godzinie 16:00. Zablokowane było centrum miasta, jak i wiele jego ulic.

Falę sprzeciwu wywołała decyzja Trybunału Konstytucyjnego. W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją.

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego miała związek z przepisem ustawy z 1993 roku. Zezwala on dopuszczalność aborcji w przypadku wysokiego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub istnienia nieuleczalnej choroby, która zagraża jego życiu.

Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. "To nie jest pierwszy i ostatni lockdown"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Władza najpierw prosiła, ale w nocy zdecydowała się jednak wprowadzić zakaz. Starsi ludzie praktycznie uwięzieni w domach, tylko parę wyjątków
  2. Bank PKO BP ostrzega przed fałszywą aplikacją. Pieniądze znikają z kont klientów
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Dramat u Majdanów. Radosław Majdan trafił do szpitala. Jest fatalnie. Wyjadą jeszcze z Małgosią w egzotyczną podróż?
  7. "Trzaskowski i feministki poszli spacerkiem na Nowogrodzką". Sobotni protest przed siedzibą partii rządzącej

Następny artykuł