Stres: koktajle owocowo-warzywne
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 2 Grudnia 2019

Proste domowe koktajle na stres. Ich przygotowanie trwa kilka minut

Stres w mniejszym lub większym stopniu dopada każdego z nas. Nawał obowiązków zawodowych, jak i domowych może z czasem wykończyć każdego. Dlatego warto wiedzieć, jak sobie radzić, gdy stres odbija się na naszym zdrowiu.

Stres jest obecny w życiu każdego z nas. Oczywiście nie w takim samym stopniu i ilości, ale niestety nie da się go uniknąć. W internecie i nie tylko można znaleźć wiele porad, jak można sobie z nim radzić oraz zapobiegać powstawaniu stresujących sytuacji. Niestety nie wszyscy mają czas i też chęci wprowadzać je w życie.

Na szczęście są również naturalne sposoby na to, aby ukoić nasze nerwy, a przy okazji dostarczyć organizmowi masę witamin i minerałów. Mowa dokładniej o koktajlach owocowo-warzywnych, które każdy z nas może przygotować w swoim domu zaledwie w kilka minut.

Gif wycofał z obrotu 5 popularnych leków. Środki wciąż są skażone rakotwórczą substancjąGif wycofał z obrotu 5 popularnych leków. Środki wciąż są skażone rakotwórczą substancjąCzytaj dalej

Koktajle na stres

Chcąc sporządzić taki koktajl, trzeba wiedzieć, jakie produkty łagodzą stres oraz pomagają ukoić zszargane nerwy. Na szczęście na naszym rynku jest ich całkiem sporo i raczej nie ma problemu w ich zakupie. Warto też wspomnieć, że taki koktajl należy naprawdę dokładnie zblendować. Powinien mieć jednolitą i gładką masę. Dzięki temu między innymi będzie nam go łatwiej wypić.

Jak podaje portal parenting.pl, jeden z takich napojów można sporządzić z migdałów, bananów i wody kokosowej. Do takiej mikstury potrzebujemy 8 migdałów, jednego banana i 100 ml wody kokosowej. Taki koktajl jest bogaty w witaminy z grupy B, żelazo, magnez i wapń, które doskonale sprawdzą się w przypadku nadmiaru stresu.

Kolejny przepis składa się z 3 dużych marchewek, selera naciowego, szklanki drobno posiekanego jarmużu i szklanki wody. Ten napój to z kolei prawdziwa skarbnica witaminy A, B1, B2, B3, B6 oraz żelaza, fosforu i pektyny. Dodatkowo dzięki obecności marchewek ma w sobie również beta-karoten.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Picie kawy z rana wcale nie jest takim dobrym pomysłem. Zwłaszcza na pusty żołądek
  2. W jego ciele lekarze znaleźli guz wielkości jabłka. Mężczyzna przez kilka godzin leżał bez serca
  3. Wiele osób dodaje je do prawie każdej zupy. Kostki rosołowe mogą być dla nas naprawdę szkodliwe
  4. Majka Jeżowska czekała wiele lat na prawidłową diagnozę. W jednym z wywiadów szczerze opowiedziała o swojej chorobie

Następny artykuł