Suplement diety doprowadził do niewydolności wątroby
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 5 Stycznia 2020

Przez kilka miesięcy przyjmowała ziołowy suplement diety. Specyfik zrujnował jej wątrobę

Suplement diety, przez niektórych ludzi traktowany jest jako zamiennik dla zwykłych leków. W tym wypadku regularne przyjmowanie ziołowego specyfiku doprowadziło do poważnego uszkodzenia wątroby.

Suplement diety, jak sama jego nazwa wskazuje, stanowi jedynie uzupełnienie dla naszej diety, jeżeli doświadczamy jakichś niedoborów. Wbrew temu, co ostatnio można usłyszeć w reklamach i nie są to cudowne środki, które uleczą niemalże każdą chorobę. Oczywiście, nie oznacza to, że nie mają wpływu na nasz organizm, ale pamiętajmy, że w przeciwieństwie do standardowych farmaceutyków, nie zawierają żadnej substancji czynnej.

Emily Goss z Teksasu przez kilka miesięcy przyjmowała każdego dnia 4 tabletki suplementu diety. Była to dawka zalecana przez samego producenta i kobieta nie podejrzewała, że może się to dla niej skończyć tragicznie. Niestety z biegiem czasu zauważyła u siebie bardzo niepokojące objawy, które wskazywały, że jej wątroba nie pracuje w prawidłowy sposób.

Objawy niedoboru witaminy E. Jej brak odbija się na całym organizmieObjawy niedoboru witaminy E. Jej brak odbija się na całym organizmieCzytaj dalej

Suplement diety uszkodził jej wątrobę

23-latka przyjmowała specyfik o nazwie "Balance", który wedle tego, co podaje producent, wpływa na równowagę hormonalną, płodność oraz kontroluje prawidłową masę ciała. Początkowo Emily nie odczuwała żadnych skutków ubocznych płynących z zażywania tego specyfiku, jednak z czasem się to zmieniło.

Amerykanka w listopadzie zaczęła uskarżać się na nasilający się ból całego tułowia. Zauważyła też, że białka jej oczu zabarwiły się na żółto. Jest to jeden z pierwszych objawów niewydolności wątroby nazywany żółtaczką. Zanim dojdzie do zabarwienia się naszej skóry, można zaobserwować zmiany w kolorze właśnie białek oczu.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, lekarze nie mieli wątpliwości, co dokładnie dolega 23-latce i natychmiast wpisali ją na listę osób oczekujących na przeszczep wątroby. Bez szybkiej pomocy ze strony specjalistów, życie Emily wisiało na włosku, a jej jedynym ratunkiem była właśnie transplantacja.

- Żyję, dzięki czyjejś wątrobie. Jestem bardzo wdzięczna - wyznaje Emily.

Lekarze, którzy leczyli 23-latkę, są przekonani, że to właśnie suplement diety doprowadził do pogorszenia się jej stanu zdrowia. Jednak producent odpiera wszelkie zarzuty, powołując się na fakt, że do tej pory, nie został zgłoszony żaden przypadek, który podobny byłby to tego, co spotkało Emily. Niewykluczone, że tej sytuacji można by uniknąć, gdyby 23-latka wcześniej skonsultowała z lekarzem przyjmowanie tego konkretnego specyfiku.

- Wiele osób wierzy w reklamy, które mówią o tym, jak naturalne są suplementy diety, jednak dla mnie to chemikalia. Wszyscy powinniśmy zachować ostrożność - powiedział dr Jeffrey Weinstein z Dallas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy wszyscy świętowali Nowy Rok, nikt nie miał pojęcia o tragedii. Nie żyje 21-letnia artystka
  2. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  3. Nie żyje 19-letnia Alicja. Była podopieczną Kliniki Budzik
  4. Karin Stanek kochały miliony. Artystka zmarła przez chorobę, z którą zmagał się każdy z nas
  5. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  6. Kiedy zachorował na nowotwór zaczął codziennie jeść popularny produkt. Zadziwił lekarzy, z jego ciałem zaczęły się dziać niesłychane rzeczy

Następny artykuł