suplementy diety zniszczyły jej życie
Fot. pixabay.com/Inactive account – ID 1662222
Autor Klaudia Gaicka - 2 Czerwca 2020

Codziennie przyjmowała 4 dawki suplementu diety. Specyfik doszczętnie zniszczył jej wątrobę

Suplementy diety wydają się bezpieczne. Jednak jak pokazuje historia bohaterki artykułu, nie zawsze takie są. 23-latka prawie straciła życie, przez to, że przyjmowała z pozoru naturalny medykament, który miał pomóc jej zadbać o równowagę hormonalną.

Suplementy diety dla wielu z nas stanowią codzienne uzupełnienie diety. Przedstawiona historia pokazuje, że nie zawsze jest to dobry wybór. Choć większość naturalnych medykamentów nie powinna mieć takiego działania, warto skonsultować z lekarzem, jeżeli zamierzamy łykać cokolwiek długotrwale. Nadmiar jakiejkolwiek substancji w naszym organizmie może negatywnie wpłynąć na równowagę pozostałych. Niekiedy takie zaburzenia procesów mogą być dla nas opłakane w skutkach.

Kobiety w ramach eksperymentu piły codziennie sok pomidorowy przez 2 miesiące. Efekty zaskoczyły nawet naukowcówKobiety w ramach eksperymentu piły codziennie sok pomidorowy przez 2 miesiące. Efekty zaskoczyły nawet naukowcówCzytaj dalej

Suplementy diety mogły pozbawić ją życia, lekarze nie mają wątpliwości

23-letnia Emily Goss mimo swojego młodego wieku i zdrowego trybu życia, zapadła na groźną przypadłość. Jak podaje portal Abczdrowie.pl, dziewczyna zgłosiła się do lekarza na przełomie listopada i grudnia zeszłego roku. W momencie, kiedy my świętowaliśmy Boże Narodzenie, ona walczyła o życie i potrzebowała przeszczepu. Wszystko to przez niewydolność wątroby, której Emily nabawiła się najprawdopodobniej przez przyjmowanie naturalnego suplementu diety.

Już w listopadzie dziewczyna zaczęła odczuwać narastający się ból tułowia. Dodatkowo czuła się skrajnie wyczerpana. Niepokojący był również jej widok, białka oczu stały się żółte.

Lokalni lekarze nie mieli wątpliwości, co ponosi winę za stan młodej kobiety. Ostra niewydolność wątroby sprawiła, że dziewczynę od razu wpisano na listę osób pilnie potrzebujących wątroby. Okazało się, że z pozoru niewinny suplement mógł na zawsze odebrać jej nie tylko zdrowie, ale i życie. Całe szczęście 25 grudnia udało się przeszczepić chorą wątrobę.

– Żyję, dzięki czyjejś wątrobie. Jestem bardzo wdzięczna – opisuje Emily.

Lekarze, którzy zajmowali się dziewczyną, są przekonani, że jej stan wyniknął z powodu suplementów, które przyjmowała. Niestety Emily nie konsultowała ich przyjmowania z lekarzem. Swoją niepochlebną opinią o tego typu medykamentach podzielił się dr Jeffrey Weinstein z Dllas.

– Wiele osób wierzy w reklamy, które mówią o tym, jak naturalne są suplementy diety, jednak dla mnie to chemikalia. Wszyscy powinniśmy zachować ostrożność – wyjaśnił.

Dziewczyna przyjmowała codziennie suplement diety o nazwie "Balance" produkowany przez firmę Alani Nu. Producent deklaruje w ulotce, że medykament ma wpływać korzystnie na zachowanie równowagi hormonalnej i płodności, a dodatkowo pomóc nam zadbać o masę ciała.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy świadczące o przeciążeniu wątroby. Nie wolno ich lekceważyć

2. Wydało się, ile lat naprawdę ma Małgorzata Rozenek. Niebywałe, fani ołsupieli

Wątroba 23-latki ma być jeszcze dokładnie przebadana, aby w stu procentach potwierdzić przyczynę jej złego stanu z grudnia.

Jak podaje portal, Alani Nu odpierają zarzuty. Powołuję się na to, że wcześniej nie odnotowano przypadku podobnego do tego Emily.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci
  2. Wszyscy fani Roksany Węgiel czują się oszukani. Skandaliczne doniesienia właśnie pojawiły się w mediach
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Rząd ma coraz mniej pieniędzy na 500 plus. Rozwiązanie, do którego będzie zmuszony, nie spodoba się wielu Polakom

Następny artykuł