Górale znaleźli sposób, aby obejść obostrzenia. W hotelach i apartamentach nie ma już wolnych miejsc na Sylwestra

Sylwester Podhale
unsplash.com/Ben Koorengevel
Autor Natalia Niewczas25.12.2020

Sylwester w Zakopanem odbędzie się jak co rok. Właściciele hoteli na Podhalu oferują nocleg za darmo. To, co turyści muszą opłacić, to nie pokój, a miejsce parkingowe.

Zakazy miały skutecznie zniechęcić obywateli do organizowania imprez w Sylwestra. Wszystko z powodu wciąż zagrażającej zdrowiu i życiu Polaków epidemii COVID-19. Tylko w piątek 25 grudnia Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 9 077 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2; poinformowano również o śmierci 240 zakażonych patogenem pacjentów.

Właściciele hoteli na Podhalu zadbali o to, by i w tym roku Sylwester odbył się (prawie) jak zawsze

W Sylwestra 2020/2021 obowiązuje i częściowy lockdown i godzina policyjna. Zakaz przemieszczenia się rozpoczyna się 31 grudnia od godziny 19:00 i kończy 1 stycznia o godzinie 06:00.

Jak podaje portal superbiz.se.pl, decyzja władz mocno dotknęła nie tylko osoby planujące noworoczne imprezy, ale także właścicieli posesji świadczących usługi turystyczno-rekreacyjne. Za łamanie restrykcji grozi kara w wysokości nawet 30 tys. złotych.

Wysokie kwoty nie zniechęciły jednak wszystkich entuzjastów Sylwestra, a tym bardziej właścicieli hoteli na Podhalu, którzy żyją z goszczenia turystów w swych progach. Przedsiębiorcy wpadli w tym roku na zaskakujący pomysł - oferują pokoje za darmo. To za miejsca parkingowe pobierają obecnie opłaty.

Zbadali ponad 1700 ozdrowieńców po COVID-19. Dokonali niepokojącego odkrycia, było u połowy z nichZbadali ponad 1700 ozdrowieńców po COVID-19. Dokonali niepokojącego odkrycia, było u połowy z nichCzytaj dalej

Z informacji podawanych przed media wynika, że zainteresowanie takim niecodziennym rozwiązaniem jest naprawdę duże. Znaczna jest nie tylko sama chęć przyjazdu do Zakopanego w Sylwestra, ale i same ceny za wspomniane miejsce parkingowe.

- Mamy jeszcze jedno miejsce parkingowe, które kosztuje 2,5 tys. złotych i w ramach tego miejsca parkingowego nasi goście mogą za darmo skorzystać z apartamentu. Akurat mamy jeszcze wolny apartament nr 1 z widokiem na Giewont - mówi właściciel górskiego hotelu, cytowany przez SuperExpress.

Okazuje się, że lwia część domków i pokoi hotelowych jest już zajęta. Oferty obowiązują jednak nie tylko na Sylwestra. Niektórzy przedsiębiorcy chcą w ten sam sposób obejść restrykcje obowiązujące podczas lockdownu - “kwarantanna” ma trwać od 28 grudnia do 17 stycznia.

Ogłoszona przez rząd narodowa kwarantanna nie pokrywa się jednak z powszechnie znaną definicją tego terminu. W okresie od 28 grudnia do 17 stycznia Polacy spotkają się z pewnymi utrudnieniami, lecz nie został zapowiedziany zakaz przemieszczenia się.

Zamknięte zostaną hotele, stoki i wypożyczalnie nart. Restrykcje podczas “kwarantanny” uwzględniają również zamknięcie restauracji i galerii handlowych.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł