Kolejne obostrzenia na Sylwestra. Niektórzy Polacy będą bardzo niezadowoleni

Sylwester obostrzenie
pixabay.com/Pexels
Autor Natalia Niewczas27.12.2020

Godzina policyjna to nie jedyne obostrzenie, z jakim muszą liczyć się w Sylwestra Polacy. W jednym z regionów wprowadzono już zakaz fajerwerków. Niewykluczone, że obostrzenie zostanie przyjęte również w innych województwach.

W Sylwestra wszystkich Polaków będzie obowiązywała godzina policyjna. Od godziny 19:00 dnia 31 grudnia do godziny 06:00 dnia 1 stycznia wprowadzono zakaz przemieszczania się. Teraz województwo lubelskie zabroniło używania fajerwerków.

Tegoroczny Sylwester bez atrakcji pirotechnicznych? To niewykluczone

Zapadła decyzja wojewody lubelskiego dotycząca Sylwestra; Lech Sprawka ogłosił, że w Sylwestra obowiązuje zakaz odpalania fajerwerków. Restrykcja obowiązuje w miejscach publicznych.

Przepisy mają obowiązywać nie tylko w Sylwestra. Zakaz ustanowiono od dnia 26 grudnia 2020 do 31 stycznia 2021 roku. Na portalu popularne.pl opublikowano fragment uzasadnienia dołączonego do zakazu, tłumaczący cel jego wprowadzenia.

- Ochrona życia, zdrowia i mienia osób oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego - napisano w uzasadnieniu.

Potwierdzono 3 nowe szczepy koronawirusa w Europie. Dwa z nich wykryto u jednej osobyPotwierdzono 3 nowe szczepy koronawirusa w Europie. Dwa z nich wykryto u jednej osobyCzytaj dalej

Zakaz dotyczy całego województwa lubelskiego. Niewykluczone, że władze innych regionów równie szybko przyjmą podobne regulacje.

Warto zaznaczyć, że zakaz fajerwerków w Sylwestra najprawdopodobniej nie dotyczy terenów prywatnych. W związku z tym wojewoda lubelski apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

- Apelujemy, aby używanie wyrobów pirotechnicznych odbywało się z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia – jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę - informuje komunikat wojewody.

Zakaz nie dotyczy także profesjonalnych pokazów pirotechnicznych. Są one organizowane przez podmioty specjalizujące się w podobnej działalności.

Warto przypomnieć, że podczas imprez noworocznych również obowiązuje limit 5 gości (z wyłączeniem gospodarzy). Za nieprzestrzeganie restrykcji obywatelom grozi kara od 500 do 30 tys. złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł