syrop z selera
pixabay Hans
Autor Klaudia Gaicka - 5 Listopada 2020

Syrop z selera ma wspaniałe właściwości. Przepis jest bardzo prosty, warto go poznać i wypróbować

Bardzo zdrowe przepisy na syrop z selera. Istnieją dwie wersje, jedna z cukrem, druga z miodem. Warto spróbować obu, ponieważ seler jest jednym ze zdrowszych warzyw korzeniowych. Ma wiele cennych witamin i minerałów. Przydatny okazuje się szczególnie w sezonie przeziębień.

Seler możemy spożywać nie tylko w tradycyjny sposób, lecz jako syrop. Taki przetwór jest bogatym źródłem witaminy C, witaminy E oraz witamin z grupy B. To właśnie seler zawiera najwięcej fosforu spośród warzyw korzeniowych. Poza tym dostarcza nam także wapnia, cynku, potasu, magnezu i żelaza.

Przepis na syrop przedstawił portal Poradnikzdrowie.pl. Jego cenne właściwości prozdrowotne możemy docenić szczególnie w sezonie przeziębień, który teraz trwa w najlepsze. Przygotowanie takiego domowego specyfiku nie tylko jest proste, lecz także nie wymaga wiele pieniędzy, ponieważ seler i cukier są tanie.

Ile Polacy zapłacą za brak maseczki? Każdy powinien wiedzieć, wysokość mandatu może zwalić z nógIle Polacy zapłacą za brak maseczki? Każdy powinien wiedzieć, wysokość mandatu może zwalić z nógCzytaj dalej

Przepisy na syrop z selera. Istnieją dwie wersje, jedna z cukrem, druga z miodem

Eksperci twierdzą, że syrop z selera może pomóc nam przy przeziębieniu, ponieważ niweluje męczący nas suchy kaszel oraz katar. W przypadku mokrego kaszlu pomaga odkrztuszać.

Aby go przygotować, nie potrzebujemy wielu składników. Bez problemu w każdym sklepie znajdziemy duży seler, a drugi potrzebny element, czyli cukier, zapewne już teraz znajduje się w naszej kuchennej szafce.

Wykonanie syropy z selera zacznij od umycia, obrania i pokrojenia warzywa. Jego plastry nie powinny być zbytnio grube. Zwróć także uwagę, aby jego wnętrze nie było zbyt wysuszone, ponieważ może to utrudnić puszczenie soków przez warzywo.

Dzisiaj grzeje: 1.Ekspert ostrzega przed najgroźniejszym objawem COVID-19. Gdy się pojawi, należy działać bezzwłocznie
2.Próbowali nauczyć dziecko mówić. Nagle do akcji wkracza pies, niewiarygodna reakcja pupila rozweseli każdego
3. "To może dotyczyć nawet 3 milionów Polaków". Pulmonolog przekazał bardzo ważny apel

Lekarze ostrzegają. Zjawisko “long COVID” może dotyczyć także osób z łagodnym przebiegiem infekcjiLekarze ostrzegają. Zjawisko “long COVID” może dotyczyć także osób z łagodnym przebiegiem infekcjiCzytaj dalej

Przygotowane plastry ułóż w miseczce. Każdy z nich posypuj cukrem. Tak przygotowany zalążek syropu z selera odłóż na przynajmniej kilka godzin, tak aby warzywo puściło sok. Najlepiej będzie, jeżeli ten etap potrwa nawet całą noc. Dzięki temu uzyskamy więcej syropu.

Inną wersją przepisu jest taka z użyciem miodu. W tym wypadku odkrajamy czubek warzywa (około ⅓ wysokości) bez wcześniejszego obierania. Wydrążamy miąższ i do środka wlewamy miód. Przykrywamy całość odkrojoną częścią. Po kilku godzinach w ten sposób syrop także puści sok.

Ministerstwo Edukacji przekazało nowe wytyczne. Jak będzie wyglądać szkoła w najbliższym czasie?Ministerstwo Edukacji przekazało nowe wytyczne. Jak będzie wyglądać szkoła w najbliższym czasie?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spadł z roweru i odnalazł skarb. Nikt nie spodziewał się takiego znaleziska
  2. PS5 się wyprzedało. Sony potwierdza brak sprzedaży w dniu premiery
  3. Wdarli się na teren uczelni, otworzyli ogień. Są ofiary śmiertelne
  4. Imbir posiada wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych. Nie każdy może jednak bezpiecznie go stosować
  5. Nadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem
  6. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Wojciech Włodarczyk, jego syn zginął tragiczną śmiercią
  7. Od kliku dni zbierali krew, Paweł Rosiński nie żyje. Policja właśnie przekazała tragiczną wiadomość

Następny artykuł